PL: győzött az Arsenal, Wenger beérte Fergusont

2017.12.28. 22:54
Alexis Sánchez két góllal járult hozzá az Arsenal győzelméhez (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) egyetlen csütörtöki mérkőzésén az Arsenal 3–2-re győzött a Crystal Palace otthonában. A találkozóval az ágyúsok menedzsere, Arsene Wenger beérte Sir Alex Fergusont a legtöbb PL-összecsapáson meccselő trénerek listáján.

A
rsene Wenger, az Arsenal menedzsere az első percben beállított egy rekordot, a francia tréner ugyanis 810. PL-meccsén ült a kispadon, ezzel beérte az élen álló Sir Alex Fergusont.

Arról sajnos nincs statisztika, hogy Wengerrel hányadik alkalommal babrált ki a kabátjának cipzárja, de ebben a mutatóban is „javított”:

A szakember csapatára annak ellenére sem várt könnyű feladat, hogy a tabellán szakadéknyi a különbség a két együttes között, mert az Arsenal a West Ham és a Southampton otthonában is döntetlent játszott – legutóbb november 26-án nyert idegenben a Burnley vendégeként –, míg a Crystal Palace nyolc meccs óta nem talált legyőzőre a PL-ben.

Az „ágyúsok” óriási fölényben játszottak az első játékrészben, a labdabirtoklásbeli különbséget a 25. percben gólra is váltották: egy szabadrúgás után nem tudtak felszabadítani a hazaiak, Alexandre Lacazette tekerését Julián Speroni oldalra ütötte ugyan, ám ott Shkodran Mustafit találta a labda, ő pedig kapásból a kapuba lőtt. 0–1

Az Arsenal a vezető gól után is tetszetős akciókat vezetett, abszolút uralta a meccs ezen szakaszát, a másik oldalon a Crystal Palace nem jutott el igazán nagy helyzetig.

A szünet után aztán fordult a kocka, a 49.. percben Wilfried Zaha szépen cselezett a bal oldalom, majd laposan középre passzolt Andros Townsendnek, aki védhetetlenül a jobb alsóba lőtt (1–1). Érdekesség, hogy a korábbi Tottenham-játékos a legutóbbi PL-gólját is az Arsenalnak lőtte még április 10-én.

Az egyenlítés után vérszemet kapott a Palace, mégis a vendégek szerezték az újabb találatot: Alexis Sánchez lekészítésével nem tudott mit kezdeni Lacazette, visszapasszolt csapattársának, a chilei pedig remek lövéssel juttatta újra előnyhöz a csapatát. 1–2

Sánchez ezután sem állt le, négy perccel később Jack Wilshere fél pályáról indított gyönyörű átadását megszelídítve újabb gólt lőtt. 1–3

Ugyan Roy Hodgson együttese ebben a szezonban több nagy hajrát is bemutatott, és James Tomkins révén szépített, ezúttal minden igyekezete ellenére sem tudott pontot menteni. 2–3

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Crystal Palace–Arsenal 2–3 (Townsend 49., Tomkins 89., ill. Mustafi 25., A. Sánchez 62., 66.)

1. Manchester City 20 19 1 61–12 +49 58
2. Manchester United 20 13 4 3 43–16 +27 43
3. Chelsea 20 13 3 4 34–14 +20 42
4. Liverpool 20 10 8 2 46–23 +23 38
5. Tottenham 20 11 4 5 39–20 +19 37
6. Arsenal 20 11 4 5 37–25 +12 37
7. Burnley 20 9 6 5 18–17 +1 33
8. Leicester City 20 7 6 7 30–30 0 27