PL: Giroud nem bír leállni – négyet vágott az Arsenal

2017.01.14. 17:58
Olivier Giroud hatalmas formában van (Fotó: AFP)
Az Arsenal hozta a kötelezőt, és simán, 4–0-ra legyőzte a Swansea-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójában.

Noha az Arsenal toronymagas esélyesként lépett pályára a Swansea ellen, az összecsapást igencsak visszafogottan kezdték Arsene Wenger fiai. Az első nagy helyzetre a 37. percig kellett várni, ebből viszont rögtön gól született: Alexis Sánchez adta be a labdát a bal szélről, Mesut Özil fejese elakadt az egyik védőben, ám a labda Olivier Giroud elé pattant, aki közvetlen közelről a kapuba bombázott (1–0).

Giroud bombaformában játszik – elmúlt kilenc mérkőzésén (amikor kezdett) 11 gólt szerzett!

Az 54. percben Alex Iwobi növelte kettőre az „ágyúsok” előnyét (igaz, nem neki adták a gólt), a 20 éves játékos tíz méterről bombázott kapura, lövésébe azonban beleért egy becsúszó védő, a megpattanó labda pedig a Swansea kapujában kötött ki, öngól (2–0)! A 67. percben pontot tett az összecsapás végére az Arsenal – Iwobi cselezte be magát a tizenhatoson belülre, megtolta a labdát, s nagy erővel laposan középre passzolt, ám az átadásba Kyle Naughton annyira szerencsétlenül tette bele a lábát, hogy a labda saját kapujában kötött ki – ez is öngól (3–0)...

A 4–0-s végeredményt Sánchez állította be – a chilei egy támadás végén hét méterről belsőzött a hálóba. Sima győzelmével az Arsenal (ideiglenesen) feljött a tabella harmadik helyére.

A többi pályán
A Stoke City Marko Arnautovic villanásaival és Peter Crouch találatával elhozta a három pontot a Sunderland otthonából. A sereghajtó Hull City fordított a Bournemouth ellen. A Watford nem bírt a Middlesbrough-val, a West Ham hármat vágott a Crystal Palace-nak – Andy Carroll szépségdíjas gólt szerzett!

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

Burnley–Southampton 1–0 (Barton 78.)
Hull City–AFC Bournemouth 3–1 (Hernández 32., 50., Mings 62. – öngól, ill. Stanislas 3. – 11-esből)
Sunderland–Stoke City 1–3 (Defoe 40., ill. Arnautovic 15., 22., Crouch 34.)
Swansea City–Arsenal 0–4 (Giroud 37., Cork 54. – öngól, Naughton 67. – öngól, A. Sánchez 74.)
Watford–Middlesbrough 0–0
West Ham United–Crystal Palace 3–0 (Feguli 68., Carroll 79., Lanzini 86.)

Később játsszák
18.30: Leicester City–Chelsea (Tv: Spíler Tv)

Korábban játszották
Tottenham Hotspur–West Bromwich Albion 4–0 (Kane 12., 77., 82., McAuley 26. – öngól)

1. Chelsea 20 16 1 3 42–15 +27 49
2. Tottenham 21 13 6 2 43–14 +29 45
3. Arsenal 21 13 5 3 48–22 +26 44
4. Liverpool 20 13 5 2 48–23 +25 44
5. Manchester City 20 13 3 4 41–22 +19 42
6. Manchester United 20 11 6 3 31–19 +12 39
7. Everton 20 8 6 6 28–23 +5 30
8. West Bromwich Albion 21 8 5 8 28–28 0 29