PL: folytatódik a liftezés, kikapott a Burnleytől és kiesett a Fulham

2021.05.10. 22:56
Scott Parker (jobbra) nem tudta benntartani az élvonalban a Fulhamet (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 35. fordulójának hétfő esti mérkőzésén matematikailag is eldőlt, hogy búcsúzik az élvonaltól az újonc Fulham, miután a Burnleytől hazai pályán elszenvedett vereséget követően a hátralévő három fordulóban már behozhatatlan, 10 pontos a hátránya a még bennmaradó, 17. helyezett Southampton mögött. Ezzel együtt a győztes Burnley biztosította helyét a Premier League következő idényében.

Scott Parker csapata, a Fulham azzal a tudattal fogadta a Burnleyt, hogy csak a győzelemmel tarthatja életben bennmaradási reményeit, míg a vendégeknek a három pont az élvonalbeli tagság megőrzését jelentette.

Az első félidőben hiába birtokolta jóval többet a labdát a Fulham, a vendégek kétszer annyi kapura lövést (12 a 6 ellen) és kaput eltaláló lövést (4 a 2 ellen) jegyezhettek fel. Ennél is fontosabb volt számukra azonban, hogy a szünetben 2–0-s vendégelőnyt mutatott a Craven Cottage eredményjelzője.

Előbb a 35. percben egy gyors kontra végén Ashley Westwood szerzett vezetést, majd egy perccel a szünet előtt Chris Wood bombázott a tizenhatos vonaláról védhetetlenül a bal felsőbe.

WOOD GÓLJA

Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, a második félidőben a Burnley már jobbára az eredmény tartására koncentrált, amiben a Fulham kiváló partnernek bizonyult – eltekintve André-Frank Zambo Anguissa lövésétől, amely a 71. percben a lécet találta el.

Az eredmény már nem változott, ami azt jelentette, hogy a Fulham 2019 után idén is újoncként búcsúzik a Premier League-től. Ezzel egyébként az is eldőlt, hogy az utolsó három fordulóra az „alsóházban” már nem maradt nyitott kérdés: a Sheffield United és a West Bromwich Albion után megvan a harmadik kieső is.