PL: felállt 0–2-ről, de így sem nyert a Manchester United

2018.12.01. 20:28
Nagyon küzdöttek a felek, egyikük sem tudott nyerni (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában a Manchester United idegenben csupán 2–2-re végzett a Southamptonnal.

Először a vendégek veszélyeztettek, de Romelu Lukaku lehetősége kimaradt, ezt pedig a 13. percben megbüntette a Southampton: a védők nem tudták feltartóztatni a hazaiakat, Michael Obafemi lekészítése után pedig Stuart Armstrong jobbról kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0).

Ez sorozatban már a harmadik lövése volt a PL-ben, amelyből gól született!

A 20. percben már kettővel vezetett a hétmeccses nyeretlenségi szériával érkező Soton: Cédric Soares 21 méteres szabadrúgása nyomán a labda a jobb felső sarokban kötött ki (2–0).

Ő lett a Southampton történetének 7. játékosa, aki szabadrúgásgólt szerzett a PL-ben.

Bő félórányi játék után éledeztek a vendégek, Rashfordot nem lehetett elnyomni, Lukaku pedig 11 méterről a kapu bal oldalába lőtt (2–1).

Lukaku 12 meccs és 981 játékperc után szerzett újfent gólt a Manchester Unitedben.

A 39. percben már egálra álltak a felek, miután Rashford szólója után Ander Herrera sarokkal a kapuba továbbított, McCarthy kapus csak hozzáérni tudott a labdához (2–2).

Rashford másodszor jutott el két gólpasszig egy meccsen, 2017 szeptemberében a Crystal Palace ellen volt erre képes korábban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
Southampton–Manchester United 2–2 (Armstrong 13., Soares 20., ill. R. Lukaku 33., Herrera 39.)
KORÁBBAN
Crystal Palace–Burnley 2–0 (McArthur 16., Townsend 78.)
Huddersfield Town–Brighton & Hove Albion 1–2 (M. Jörgensen 1., ill. Duffy 45+4., Andone 69.)
Leicester City–Watford 2–0 (Vardy 12. – 11-esből, Maddison 23.)
Manchester City–AFC Bournemouth 3–1 (Bernardo Silva 16., Sterling 57., Gündogan 79., ill. Wilson 44.)
Newcastle United–West Ham United 0–3 (J. Hernández 11., 64., F. Anderson 93.)

1. Manchester City 14 12 2 43–6 +37 38
2. Liverpool 13 10 3 26–5 +21 33
3. Tottenham 13 10 3 23–11 +12 30
4. Chelsea 13 8 4 1 28–11 +17 28
5. Arsenal 13 8 3 2 28–16 +12 27
6. Everton 13 6 4 3 20–15 +5 22
7. Manchester United 14 6 4 4 22–23 –1 22