PL: a két hosszú átok is megtört – de a győzelem így is elmaradt

2018.11.10. 17:59
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Leicester City az első hazai mérkőzését játszotta le korábbi tulajdonosa, Vichai Srivaddhanaprabha tragikus balesete óta. A publikum gyönyörű módon emlékezett meg az elhunyt elnökre. A győzelem nem jött össze, a gárda gól nélküli döntetlent játszott a Burnleyvel.

Az emlékezés

Még a szivárvány is előbújt a meccse előtt

A TÖBBI MECCSEN

Alex Pritchard megszakította az április óta tartó Huddersfield-átkot, 726 perc után szerzett újra gólt a csapat egyik játékosa hazai pályán – az előző körben egy öngólnak köszönhetően nyertek 1–0-ra a Fulham ellen. Ezúttal viszont nem jött össze az újabb siker, Felipe Anderson egymást követő második meccsén harmadszor is eredményes volt, így pontot mentett a West Ham (1–1).

Manolo Gabbiadini is hosszú szériát szakított meg, ő 2017 októberében, a Newcastle otthonában volt legutóbb eredményes, 391 nap után szerzett újabb gólt a PL-ben. Ez a találat sem ért ugyanakkor három pontot Southamptonnak, a Watford a hajrában ugyanis egyenlített. (1–1).

A bajnokságot tíz nyeretlen meccsel kezdő Newcastle Solomón Rondón duplájával egymás után a második meccsét nyerte meg, ezúttal a Bournermouth ellen. A venezuelai támadó második alkalommal volt egynél többször eredményes a PL-ben, még a West Brom játékosaként 2016 decemberében a Swansea ellen triplázott. A Bournemouth az első félidő hosszabbításának hatodik percében szépített (2–1), a maratoni ráadásra Adam Smith nagyon súlyos térdsérülése miatt került sor, ő egy szabadrúgás elvégzése előtt lépett olyan szerencsétlenül, hogy le kellett vinni a pályáról.