PL: az Everton a 96. percben egyenlítve tartotta életben a WBA esélyét

2018.05.05. 20:31
A Southampton játékosai foghatják a fejüket... (Fotó: AFP)
A Premier League 37. fordulójának utolsó szombati találkozóján sokáig úgy tűnt, hogy nyolc, élvonalban töltött szezon után kiesik a West Bromwich Albion, mivel a Southampton még a 95. percben is 1–0-ra vezetett az Everton otthonában, ám a hazaiak a 96. percben egyenlíteni tudtak, így megmentették a WBA esélyét a bennmaradás kiharcolására.

A mérkőzés kezdete előtt bő félórával, amikor Jake Livermore Birminghamben a Tottenham elleni mérkőzés 93. percében beszuszakolta a győztes gólt, minden WBA-drukker azért kezdhetett el szurkolni, hogy Southampton ne győzzön az Everton otthonában – különben a csapat biztosan kiesik az élvonalból.

Ez a remény a közönségtaszító első félidőben még élt is, mert kimondottan alacsony színvonalú játékot és kevés kapura lövést láthatott a nagyérdemű, a második félidőben aztán bő tíz perc játék után Nathan Redmond fejesével megszerezte a vezetést a Southampton – amivel kiesőnek számított a West Brom.

A találkozó 96. percében – a jelzett négy perc hosszabbítás első fele Cédric ápolásával telt – jött az Everton középpályása, Tom Davies és egy megpattanó lövéssel kiegyenlített, ezzel egyúttal megmentve a WBA esélyét az élvonalbeli tagság meghosszabbítására.

A West Bromwich csak akkor maradhat bent, ha a következőképpen alakulnak az eredmények a hátralévő mérkőzéseken. Egyrészt kedden a Swansea és a Southampton találkozóján döntetlennek kell születnie. Másrészt, a jövő hétvégi záró fordulóban a már kiesett Stoke Citynek le kell győznie a Swansea-t, valamint a már bajnok Manchester Citynek nyernie kell a Soton ellen. Továbbá a WBA-nak olyan nagy különbséggel kellene felülmúlnia a Crystal Palace-t jövő vasárnap, hogy a gólkülönbsége (amely jelenleg néggyel rosszabb) jobb legyen, mint a Southamptoné.

ANGOL PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ

Everton–Southampton 1–1 (T. Davies 96., ill. Redmond 56.)

KORÁBBAN
Stoke City–Crystal Palace 1–2 (Shaqiri 43., ill. J. McArthur 68., Van Aanholt 86.)

AFC Bournemouth–Swansea City 1–0 (Fraser 37.)
Leicester City–West Ham United 0–2 (Joao Mário 34., Noble 64.)
Watford–Newcastle United 2–1 (R. Pereyra 2., Gray 28., ill Ayoze Pérez 54.)
West Bromwich Albion–Tottenham Hotspur 1–0 (Livermore 93.)

1. Manchester City 35 30 3 2 102–26 +76 93
2. Manchester United 36 24 5 7 67–28 +39 77
3. Liverpool 36 20 12 4 80–37 +43 72
4. Tottenham 36 21 8 7 68–32 +36 71