PL: erre ki számított? Az Everton kiütötte a Man. Cityt – videó

2017.01.15. 16:28
Romelu Lukaku kezdte a liverpooli gólgyártást (Fotó: AFP)<br />
Az Everton Romelu Lukaku, Kevin Mirallas, Tom Davies és Ademola Lookman góljával 4–0-ra legyőzte hazai pályán a Manchester Cityt az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójában.

Az Everton már az első percekben jelezte, hogy győzni szeretne, de a 10. percben Kevin Mirallas még csak lesgólt ért el.

A Manchester City is egyre többször jutott el a liverpooliak kapuja elé, de nagy helyzetet nem sikerült kidolgoznia.

A 34. percben aztán megszerezte a vezetést az Everton. Eladott labda után Mirallas kapott passzt a tizenhatoson belül, majd egyből a középen érkező Romelu Lukakunak centerezett, aki higgadtan lőtt Claudio Bravo kapujában. Ez volt a belga támadó 12. bajnoki gólja ebben a szezonban (1–0).

Ami a második félidőben történt, arra valószínűleg kevesen számítottak. Alig kezdődött el a játékrész, a manchesteriek máris mehettek a kezdőkörbe. A 47. percben Mirallas kapott pompás labdát Ross Barkelytól, és tökéletesen lőtt a jobb alsó sarokba (2–0). Josep Guardiola csapata csak szenvedett, alig veszélyeztette a hazaiak kapuját. A 78. percben pedig megszületett a harmadik Everton-találat! Tom Davies remek megindulása után Barkleyhoz pattant a labda, az angol válogatott középpályás viszont kiválóan vette észre a beinduló feladót, aki Bravo felett a kapuba emelt (3–0).

Agüero néhány perccel később szépíthetett volna, ám Joel Robles nagy bravúrral hárította ziccerét. A slusszpoén a 94. percben érkezett el, amikor a Manchester City menteni igyekvő hátvédje, John Stones közelről Séamus Colemant találta el, akiről a labda Ademola Lookmanhez pattant, a fiatal támadó pedig pimasz módon Bravo lába között a kapuba gurított, beállítva a 4–0-s végeredményt.

Érdekesség, hogy a chilei kapus a legutóbbi 21 lövéséből 13 (!) gólt kapott, és a Manchester Citynek nem ez az első négygólos veresége ebben a szezonban. A Barcelona elleni, idegenbeli Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen ugyanis szintén 4–0-ra kapott ki, de Guardiola bajnokin még nem szenvedett ilyen különbség vereséget.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ
Everton–Manchester City 4–0
(Lukaku 34., Mirallas 47., T. Davies 78., Lookman 94.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Leicester City–Chelsea 0–3 (M. Alonso 6., 51., Pedro 71.)
Burnley–Southampton 1–0
(Barton 78.)
Hull City–AFC Bournemouth 3–1 (Hernández 32., 50., Mings 62. – öngól, ill. Stanislas 3. – 11-esből)
Sunderland–Stoke City 1–3 (Defoe 40., ill. Arnautovic 15., 22., Crouch 34.)
Swansea City–Arsenal 0–4 (Giroud 37., Cork 54. – öngól, Naughton 67. – öngól, A. Sánchez 74.)
Watford–Middlesbrough 0–0
West Ham United–Crystal Palace 3–0 (Feguli 68., Carroll 79., Lanzini 86.)
Tottenham Hotspur–West Bromwich Albion 4–0 (Kane 12., 77., 82., McAuley 26. – öngól)

1. Chelsea 21 17 1 3 45–15 +30 52
2. Tottenham 21 13 6 2 43–14 +29 45
3. Arsenal 21 13 5 3 48–22 +26 44
4. Liverpool 20 13 5 2 48–23 +25 44
5. Manchester City 21 13 3 5 41–26 +15 42
6. Manchester United 20 11 6 3 31–19 +12 39
7. Everton 21 9 6 6 32–23 +9 33
8. West Bromwich Albion 21 8 5 8 28–28 0 29