PL: élen az Arsenal, elképesztő végjáték Liverpoolban

2015.12.13. 16:28
Az Arsenal idegenben 2–0-ra legyőzte az Aston Villát, ezzel a bajnokság élére állt (Fotó: Reuters)
Az Arsenal idegenben 2–0-ra legyőzte az Aston Villát az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójában. A Liverpool a 96. percben mentett pontot a WBA ellen, de a Newcastle is a 93. percben csapott le a Tottenhamre.

Aston Villa–Arsenal
Arsene Wenger csapatának nyolc perc kellett ahhoz, hogy megszerezze a vezetést a Villa Parkban: ekkor Theo Walcott iramodott meg a labdával, Alan Hutton, a hazaiak védője hátulról lerántotta az Arsenal támadóját, és Kevin Friend játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott.

A büntetőt Olivier Giroud értékesítette, a francia csatár a kapu bal alsó sarkába bombázott (0–1). A 29 éves gólvágó 50. találatát jegyezte a Premier League-ben.

Az Arsenal a vezetés megszerzése után is dominált, ennek a 38. percben meg is lett az eredménye: egy kontra végén – az Aston Villa tizenhatosánál – Mesut Özilhez került a labda, a német remekül vette észre a középen üresen érkező Aaron Ramseyt, akire már nem maradt védő, így zavartalanul a kapu közepébe passzolta a labdát (0–2).

Özil újabb gólpasszával ebben az idényben már 13-nál jár – az angol élvonalban Gerard Deulofeu, az Everton középpályása a második, neki hét gólpassza van –, ezzel továbbra is elmondhatja magáról, jelenleg ő a topligák legeredményesebb előkészítője.

A második játékrészben a vendégek átengedték az irányítást a Villának, Rémi Garde együttese azonban nem tudott betalálni. Petr Cech ezzel 169. PL-mérkőzését zárta kapott gól nélkül.

Győzelmével az Arsenal a tabella élére ugrott – egy pont az előnye a hétfőn a Chelsea ellen pályára lépő Leicester Cityvel szemben.

Liverpool–West Bromwich Albion
A Liverpool kezdte jobban a West Brom elleni hazai találkozót. Jürgen Klopp együttesének nem kellett sok, hogy felül kerekedjen, a vörösök próbálkoztak is szép számmal. A 21. percben, egy nagyszerű támadás végén a vezetést is megszerezték. Philippe Coutinho emelte be a labdát a tizenhatoson belülre Adam Lallanának, aki a remek ütemben érkező Jordan Henderson elé bólintott, aki azonnal a kapu közepébe bombázott (1–0).

A Pool csapatkapitánya hosszú kihagyás után tért vissza a kezdőbe, egyből góllal hálálta meg.

Noha a hazaiak játszottak fölényben, a 30. percben a West Brom a semmiből egyenlített: a szögletnél Simon Mignolet rettentő rossz ütemben mozdult ki a kapujából, a labda pedig Craig Dawson elé került, aki közvetlen közelről értékesítette a kínálkozó lehetőséget (1–1).

A 45. percben a vendég együttes egy beadás után ismét betalált, de Jonas Olsson gólját Craig Pawson játékvezető les címén érvénytelenítette.

A második viszont már szabályos volt! A WBA ezúttal is szögletet rúghatott, a labda a rövidre érkezett, a berobbanó Olsson pedig a jobb alsó sarokba csúsztatott, Mignolet szinte mozdulni sem tudott, ezzel a vendégek megszerezték a vezető találatot.

Súlyos sérülés miatt nyolc percet hosszabbított Pawson. Egy kontra végén a csereként beállt Divock Origi 24 méterről lövésre szánta el magát – ebbe szerencséjére beleért az egyik védő, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki, 2–2-re alakítva az eredményt és pontot mentve Jürgen Klopp csapatának.

Tottenham–Newcastle United
A Spurs hazai környezetben szenvedett 2–1-es vereséget a Newcastle ellen.

A Tottenham a 38. percben ugyan még vezetést szerzett, Christian Eriksen szögletéből a mindössze 21 esztendős Eric Dier fejelt a kapu bal felső sarkába. Rob Elliott, a „szarkák” kapusa ugyan bele tudott érni a labdába, ám védeni már nem tudta a kísérletet.

Ebben a szezonban ez volt az alakulat tizedik találata, amit szabadrúgásból vagy szögletből ért el.

A 74. percben jött a válasz: Alekszandar Mitrovics szintén szabadrúgás után volt eredményes (1–1), a 21 éves szerb labdarúgó a szélről visszafejelt labdát kotorta be néhány centiről a londoniak kapujába.

Ahogy Liverpoolban, úgy itt is a ráadásban jött a slusszpoén: a 93. percben egy gyors akció végén Ayoze Pérez lőtt jobb oldalról, kissé kiszorított helyzetből, a labda pedig Hugo Lloris kapusról befelé pattant, ezzel a Newcastle 2–1-re nyert, és három ponttal távozott a White Hart Lane-ről.

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
Aston Villa–Arsenal 0–2
(Giroud 8. – 11-esből., Ramsey 38.)
Tottenham Hotspur–Newcastle United 1–2 (Dier 38., ill. Mitrovics 74., Pérez 93.)
Liverpool–West Bromwich Albion 2–2
(Henderson 21., Origi 96., ill. Dawson 30., Olsson 74.)