PL: egy félidő alatt döntött a City Southamptonban

2018.12.30. 17:08
David Silva és Sergio Agüero is betalált (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli bajnokság 20. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésein a Manchester City simán győzött a Southampton otthonában, míg a Burnley hazai pályán nyert a West Ham United ellen.

Nagy lendülettel kezdte a Manchester City az idei utolsó bajnokiját a Southampton otthonában, és csak a Soton kapuját őrző Alex McCarthy-n múlt, hogy Bernardo Silva lövésével nem szerezte meg a vezetést a City már az ötödik percben.

Öt perc múlva aztán már az angol válogatottban novemberben bemutatkozó kapus sem segíthetett: David Silva lőtt a hálóba egy jobb oldalon futó akció végén.

A vezetés mintha kissé túlzottan megnyugtatta volna a Cityt, alábbhagytak a nagy rohamok, és a hazaiak szinte a semmiből egyenlítettek a találkozó 37. percében – igaz, Pierre-Emile Höjberg egyenlítéséhez kellett a vendégeknél mindössze harmadik bajnokiján szereplő ukrán Olekszandr Zincsenko hibája is.

A hazai egyenlítés aztán a jelek szerint felpiszkálta a vendégeket, mert amikor a tartalék játékvezető bemutatta a négy perc ráadást jelentő táblát, Raheem Sterling balról beadott labdája James Ward-Prowse-ról a kapuba pattant, s már a Citynél volt az előny. S ezzel még nem volt vége, a ráadás utolsó pillanatában ugyanis Sergio Agüero is betalált, ezzel gyakorlatilag eldőlt a három pont sorsa.

A második félidő ennek megfelelően nem is hozott öldöklő nagy küzdelmet, a Southampton nem igazán tudott zavart okozni a vendégek kapuja előtt, a Manchester meg bőven megelégedett a labdabirtoklással.

A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a találkozó végén a hazaiak gólszerzője Höjberg piros lapot, miután csúnyán rácsúszott Fernandinhóra.

A délutáni másik mérkőzésen a Burnley magabiztos 2–0-s győzelmet aratott a West Ham United fölött.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Burnley–West Ham United 2–0
(Ch. Wood 15., McNeil 34.)
Southampton–Manchester City 1–3 (Höjbjerg 37., ill. D. Silva 10., Ward-Prowse 45. – öngól, S. Agüero 45+3.)