PL: E. Valencia–Agüero 2–2, botlott a Manchester City

2016.01.23. 20:29
Sergio Agüero továbbra is tarthatatlan Londonban, de a City így sem tudott nyerni (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában a Manchester City 2–2-es döntetlent játszott a West Ham United otthonában.

Már 53 másodpercnyi játék után hátrányban volt a City, mivel Enner Valencia 11 méteres löketénél Hart hálójában kötött ki a labda, de még mindig csak a 9. percben jártunk, amikor egyenlített a City: Agüero büntetőből volt eredményes (1–1).

Az első fél órát követően Demichelis vágta fel csúnyán kilépő ellenfelét, ő megúszta sárgával, a szabadrúgást pedig a léc fölé paskolta végül Hart.

Payet nagyon élt a meccsen, gyönyörű cselekkel és megmozdulásokkal kergette őrületbe a manchesterieket, de az egyik ilyet követő beadásnál ismét helyén volt Hart, így nem 1–1-gyel vonultak pihenőre a felek.

A második félidő elején Delph lövése egy védőn megpattanva kötött ki a bal oldali kapufán, majd rögvest büntetett a West Ham: Antonio óriási bedobása után Valencia állt be Otamendi elé, majd a jobb alsóba szúrt (2–1).

Valencia a legutóbbi három PL-meccsén négy gólig jutott – annyiig, ameddig az azt megelőző 39-en.

A hajrá kezdetén Agüeróhoz szerencsésen eljutott a labda, ő pedig a bal alsóba lőtt, sőt, a ráadás pillanataiban a meccset is eldönthette volna – igaz, rögvest ezt követően a hazaiak kapufát lőttek, újabb gól viszont már nem esett.

Az argentin így sem kedves vendég Londonban, a legutóbbi 10, angol fővárosban játszott PL-meccsén 14-szer volt eredményes.

A West Ham az idegenbeli győzelme után otthon sem kapott ki a Citytől, ezzel a 2002–2003-as idény óta először maradt veretlen a manchesteriek ellen.