PL: drámai meccs, váratlan helyen szakadt meg a City nagy szériája

2017.12.31. 15:00
Gabriel Jesus sérülése után könnyek között hagyta el a pályát (Fotó: AFP)
Megszakadt a Manchester City nagy győzelmi sorozata: Pep Guardiola csapata sorozatban megnyert 18 bajnoki után 0–0-s döntetlent játszott a Crystal Palace otthonában a Premier League 21. fordulójában.

Az első félidő nem éppen a közönségszórakoztató futballról szólt a Selhurst Parkban. A 11. percben a kezdőbe visszakerülő Gabriel Jesus egy rossz mozdulatot követően fájdalmas arccal terült el a földön, a térdét fájlalta. Ekkor még némi ápolás után folytatni tudta a mérkőzést, de később könnyek között jött le a pályáról, Sergio Agüero váltotta.

A 16. percben a hazaiak védője, Scott Dann sérült meg: a Crystal Palace játékosa Kevin De Bruynével ütközött, a belga középpályás pedig ráesett. Dannt hordágyon vitték le, Gabriel Jesushoz hasonlóan természetesen őt is megtapsolta a Selhurst Park rendkívül sportszerű közönsége. Feltűnő volt a Citynél az asszisztkirály De Bruyne és Leroy Sané közötti feszültség, többször hevesen mutogattak egymásnak.

Hiába dominált az első félidőben a vendégcsapat, illetve kontráztak néha veszélyesen a hazaiak, gól nem esett ebben a 45 percben.

A fordulás után sem változott a játék képe, ment előre a City becsülettel, a londoniak pedig ellentámadásokkal próbálkoztak. De Bruyne szögletei és szabadrúgásai nem ültek, Agüerónak pedig nem volt szerencséje, kapufát is lőtt. A 77. percben aztán Andros Townsend dönthette volna el a találkozót: Wilfried Zaha jobb oldali beadása elsuhant mindenki mellett, de a túloldalon érkező szélső nyolc méterről pocsékul találta el a labdát.

A hajrában drámai fordulatot vehetett volna a mérkőzés: Raheem Sterling borította fel Zahát a tizenhatoson belül, Moss játékvezető pedig büntetőt ítélt. A labda mögé Luka Milivojevics állt oda, középre tartó, lapos lövését azonban védte Ederson. Az ellentámadásból megiramodott a Manchester City, és egy fault után a jelenet mérlege két újabb sérülés lett: De Bruynét Jason Puncheon vágta fel, ebbe viszont mindketten belesérültek – mindkettejüket hordágyon kellett levinni.

Gól nélkül, négy sérüléssel (!) zárult az összecsapás, ami a Manchester City nagy sorozatának végét jelentette: egyhuzamban megnyert 18 Premier League-meccs után maradt nyeretlen– a kieséstől viszont már így sem kell tartania. A másik nagy széria viszont még él: április ötödike óta nem veszített a Guardiola-gárda. A City amúgy a legutóbbi négy év végi találkozójának egyikén sem tudott győzni.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

Crystal Palace–Manchester City 0–0
KÉSŐBB
West Bromwich Albion–Arsenal 1–1 (J. Rodriguez 89. – 11-esből, ill. A. Sánchez 83.)

1. Manchester City 21 19 2 61–12 +49 59
2. Chelsea 21 14 3 4 39–14 +25 45
3. Manchester United 21 13 5 3 43–16 +27 44
4. Liverpool 21 11 8 2 48–24 +24 41