PL: David Silva akrobatikus mozdulata három pontot ért

2017.12.03. 18:57
David Silva szerezte a manchesteriek győztes gólját (Fotó: AFP)
David Moyes negyedik mérkőzésén sem tudott nyerni a West Ham United labdarúgócsapata, amely ezúttal a veretlen listavezető Manchester City otthonában szenvedett 2–1-es vereséget.

Az első félidőben meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést, Aaron Cresswell jobb oldali beadása után Angelo Ogbonna fejelt a hálóba (0–1).

A 29 éves olasz válogatott védő 144. élvonalbeli mérkőzésén először volt eredményes – korábban sem a Torino, sem a Juventus, sem a West Ham United színeiben nem talált az ellenfelek kapujába első osztályú bajnokin.

A második félidőben egyenlített a Manchester City: az 57. percben Gabriel Jesus középre adása után Nicolás Otamendi két méterről kotorta a labdát a kapuba (1–1).

A vendégek nem bírták ki a nagy nyomást, a 83. percben Kevin De Bruyne 24 méterről nagyszerűen lőtte be a labdát az ötöshöz, ahol a védők közül kibújó David Silva akrobatikus mozdulattal, estében kanalazott a bal sarokba (2–1).

Győzelmével a Manchester City továbbra is fölényesen, nyolcpontos előnnyel vezeti a bajnokságot, a West Ham tíz pontjával az utolsó előtti, 19. helyen áll.