PL: csillagos ötös a fa alá – újabb Pool-siker karácsonykor

2017.12.26. 20:22
A Liverpool játékosai ötször is ünnepelhettek a Swansea City ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának utolsó karácsonyi mérkőzésén a Liverpool otthon 5–0-ra legyőzte a sereghajtó Swansea Cityt.

Parádésan kezdte a meccset a karácsonyi hazai bajnokikon 1986 óta veretlen Liverpool, hiszen már a 6. percben vezetést szerzett, Can faultgyanús labdaszerzése után Coutinho 21 méterről a bal felsőbe tekert (1–0).

Ez már a 19. PL-gólja volt a büntetőterületen kívülről, ezzal Robbie Fowlert (18) a harmadik helyre taszította a klub örökrangsorában, és csupán Steven Gerrard előzi már meg (33).

Egy gyenge Ayew-fejessel feleltek a vendégek, majd Can próbálta meg lemásolni Coutinhót kevés sikerrel, aztán Firmino nagy lehetőségei jöttek, de újabb gól a szünetig nem esett már.

A Liverpool pedig az 1986-os MU elleni (0–1) vereséget követően három döntetlen mellett a nyolcadik sikerét aratta otthon a Boxing Dayen.

A fordulást követően növelte előnyét a házigazda, Szalah tekerését még fogta Fabianski, de Coutinho szabadrúgása után Firmino közeli lövésével szemben már nem volt esélye (2–0).

A brazil támadónak 25 gólpassz mellett ez már a 38. gólja volt a Klopp-érában, ezzel 63 találatból vállalt oroszlánrészt, amivel a Mersey-parti csapat legjobbjának számít ebben az időszakban.

Nem sokkal később Szalah két újabb helyzete még kimaradt, de a 65. percben tovább nyílt az olló a felek között, Alexander-Arnold csapott le egy röviden kipattanó labdára, majd a büntetőterületen belülre érve a léc segítségével a hálóba lőtt (3–0).

És egy perccel később már kiütésessé vált a differencia, egy újabb elveszített labdára Szalah csapott le, önzetlenül centerezett, Firmino pedig újabb gólt szerzett (4–0).

A ráadásban jött az ötödik is, egy össze-vissza pattogó labdát végül Oxlade-Chamberlain juttatott a kapuba, így a Liverpool végül 5–0-ra győzte le a sereghajtót.

A mérkőzés góljai

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Liverpool–Swansea City 5–0 (Coutinho 6., Firmino 52., 66., Alexander-Arnold 65., Oxlade-Chamberlain 82.)
Korábban
Tottenham Hotspur–Southampton 5–2 (Kane 22., 39., 67., Alli 49., Szon Hung Min 51., ill. Boufal 64., Tadics 82.)
AFC Bournemouth–West Ham United 3–3 (Gosnling 29., Aké 57., Wilson 91., ill. Collins 7., Arnautovic 82., 89.)
Chelsea–Brighton & Hove Albion 2–0 (Morata 47., M. Alonso 61.)
Huddersfield Town–Stoke City 1–1 (Ince 10., ill. Sobhi 60.)
Manchester United–Burnley 2–2 (Lingard 53., 91., ill. Barnes 3., Defour 36.)
Watford–Leicester City 2–1 (Wague 45., Doucouré 65., ill. Mahrez 37.)
West Bromwich Albion–Everton 0–0