PL: Coutinho hősként tért vissza – a Villa pontot mentett az MU ellen

Cs. B.Cs. B.
2022.01.15. 20:32
Coutinho mentette döntetlenre a mérkőzést (Fotó: Getty Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Manchester United hiába vezetett 2–0-ra az Aston Villa ellen, a hazaiak az FC Barcelonától kölcsönkapott Philippe Coutinho góljával döntetlenre mentették a mérkőzést (2–2).

Igaznak bizonyult a hír, miszerint Cristiano Ronaldo kisebb combsérülése miatt kihagyja az Aston Villa elleni „visszavágót” – a Manchester Unitednek nemcsak a birminghamiekkel vívott győztes FA-kupameccsen (1–0), hanem a bajnokin is nélkülöznie kellett az ötszörös aranylabdás támadót.

Nem mintha annyira megérezték volna Ronaldo hiányát a „vörös ördögök” – legalábbis a meccs elején. A Maugire távollétében csapatkapitánnyá avanzsáló Bruno Fernandes a 16-oson kívülről szerzett gólt, így az MU már a 6. percben megszerezte a vezetést. Tegyük hozzá gyorsan, ehhez kellett az általában kiegyensúlyozott, sőt, bravúros teljesítményt nyújtó Emiliano Martínez szerencsétlenkedése is. A GÓLT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

Több helyzete is adódott a Villának, mégis a „vörös ördögök” szereztek újabb gólt a második játékrészben. Fernandes duplájával kétgólosra növelte csapata előnyét.

Egy kis stat: a portugál középpályás 2020 februárjában debütált a Premier League-ben. Azóta 33 gólt szerzett az MU színeiben, s nála csak Mohamed Szalah (45), valamint Harry Kane (34) köszönt be többször a ligában.

Elmaradt azonban a vendégek nagy örömködése, mivel a birminghamiek előbb szépítettek, majd az FC Barcelonától a téli átigazolási időszakban kölcsönvett, korábban a Liverpoolban is játszó Philippe Coutinho hősként tért vissza a Premier League-be: a csereként beálló brazil góllal debütált az AVL-ben, de ami ennél is fontosabb, hogy 2–2-re mentette a meccset. AZ EGYENLÍTŐ GÓLT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

Egy kis stat: Coutinho gólt és asszisztot sem jegyzett a liverpooli időszakában lejátszott, hét Manchester United elleni bajnokiján (480 perc alatt), ugyanakkor az Aston Villa egyenlítő gólját mindössze 14 perccel becserélése, egyben debütálása után szerezte meg.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ

Aston Villa–Manchester United 2–2
(J. Ramsey 77., Coutinho 82., ill. Fernandes 6., 67.)
Manchester City–Chelsea 1–0
(De Bruyne 70.)
Newcastle United–Watford 1–1 (Saint-Maximin 49., ill. Joao Pedro 88.)
Norwich City–Everton 2–1 (M. Keane 16. – öngól, Idah 18., ill. Richarlison 60.)
Wolverhampton–Southampton 3–1 (Raúl Jiménez 36. – 11-esből, Coady 59., Aadama Traoré 90+1., ill. Ward-Prowse 84.)

Burnley–Leicester City – elhalasztva
VASÁRNAP
15.00:
Liverpool–Brentford (Tv: Digi Sport1)
15.00: West Ham United–Leeds United
17.30: Tottenham Hotspur–Arsenal (Tv: Digi Sport1)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Brighton & Hove Albion–Crystal Palace 1–1 (J. Andersen 87. – öngól, ill. Gallagher 69.)

1. Manchester City 22 18 2 2 54–13 +41 56
2. Chelsea 22 12 7 3 45–17 +28 43
3. Liverpool 20 12 6 2 52–18 +34 42
4. West Ham 21 11 4 6 39–27 +12 37
5. Arsenal 20 11 2 7 33–25 +8 35
6. Tottenham 18 10 3 5 23–20 +3 33
7. Manchester United 20 9 5 6 32–29 +3 32
8. Wolverhampton 20 9 4 7 17–15 +2 31