PL: Coutinho bombája és a meg nem adott 11-esek - nyert a Pool

2015.02.22. 19:13
Coutinho hatalmas bombagólja kellett a Liverpool győzelméhez (Fotó: Action Images)
A Liverpool 2–0-ra nyert a Southampton otthonában az angol Premier League 26. fordulójában. Philippe Coutinho a forduló gólját szerezte, és betalált Raheem Sterling is.

A Southampton bizonyította, hogy nem véletlenül állt a negyedik helyen a forduló előtt. A „szentek” remekül kezdtek a Liverpool ellen, több helyzetet is kialakítottak, ráadásul többször is tizenegyesgyanús szituációba kerültek. Kevin Friend játékvezető azonban nem volt a barátjuk: egyszer sem ítélt büntetőt a hazaiaknak. Amikor pedig nem a spori segített, akkor Simon Mignolet védett hatalmasakat.

A Liverpool pedig minimál stílusban hozta le az első félidőt. Brendan Rodgers együttesének mindössze egy kapura lövése volt az első negyvenöt percben, az viszont nem akármilyenre sikerült: Philippe Coutinho a 3. percben 25 méterről zúdította kapura a labdát, ami a keresztlécről csapódott a gólvonal mögé. A brazil középpályás 11 gólt szerzett pályafutása során a Premier League-ben – most negyedszer talált be a tizenhatoson kívülről.

A zuhogó esőben rendezett mérkőzés a második félidőre is tartogatott izgalmakat, a 73. percben azonban eldőlt a három pont sorsa. Ekkor Raheem Sterling elé került a labda, az angol támadó pedig 12 méterről (a kapuval szemben) ereszthette meg lövését, így hiába ért a labdába Fraser Forster kapus, hárítani nem tudott.

A Liverpool sorozatban tizedik meccsén maradt veretlen a bajnokságban, s egy pontra megközelítette a Southamptont a bajnoki tabellán. A forduló nyertese az Arsenal lett, Arsene Wenger együttese a riválisok botlásának köszönhetően a harmadik helyre ugrott.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ

Southampton–Liverpool 0–2 (Coutinho 3., Sterling 73.)
KORÁBBAN
Everton–Leicester City 2–2 (Naismith 57., Upson 88. – öngól, ill. Nugent 63., Cambiasso 70.)
Tottenham–West Ham United 2–2 (Rose 81., Kane 96., ill. Kouyaté 22., Sakho 62.)

1. Chelsea 26 18 6 2 56–22 +34 60
2. Manchester City 26 16 7 3 56–25 +31 55
3. Arsenal 26 14 6 6 49–29 +20 48
4. Manchester United 26 13 8 5 44–26 +18 47
5. Southampton 26 14 4 8 38–19 +19 46
6. Liverpool 26 13 6 7 38–29 +9 45
7. Tottenham 26 13 5 8 41–36 +5 44