PL: Chelsea-zakó; váratlanul összeomlott az MU riválisa

2016.05.07. 17:55
A Chelsea kikapott, John Terryt (balra) ki is állították a végén (Fotó: Action Images)
A motiváltabb, kiesés ellen küzdő Sunderland legyőzte hazai pályán a Chelsea-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában. A West Ham United váratlanul összeomlott, kikapott a Swansea-tól, így leszakadt a Manchester Unitedről. A Newcastle nem tudta megverni a már biztosan sereghajtóként végző Aston Villát, ezzel kieső helyre és nagy bajba került.

Félóra alatt kétgólos hátrányba került a West Ham hazai pályán a Swansea-val szemben, és miután a második félidő elején is gólt kapott, elúszott számára a mérkőzés. Egy öngólnak köszönhetően még szépített Slaven Bilic együttese, ám így is alulmaradt (egy kései góllal végül 4–1-re), ezzel pedig négypontos hátrányba került az ötödik helyezett (és korábban győzelemmel záró) Manchester United mögött.

Szűk negyedóra elteltével Diego Costa révén előnybe került a Chelsea idegenben a Sunderlanddel szemben, amely egy szép góllal egyenlített a 41. percben. A szünet előtt azonban ismét betaláltak a londoniak, azaz 2–1-es vezetéssel mentek pihenni. A második félidőben a kiesés ellen küzdő hazaiak motiváltabban és jobban futballoztak ellenfelüknél, így megfordították a mérkőzést és megszerezték a három pontot.

Különösen fájó lehet ez a Newcastle szurkolói számára, mivel csapatuk képtelen volt felümúlni a feleannyi pontot szerző, már biztosan utolsóként végző Aston Villát. Rafa Benítez együttese ráadásul az utolsó fordulóban a második helyezett Tottenhamhez látogat, és bravúros eredményre lesz szüksége a bennmaradás kiharcolásához.

A Crystal Palace Dwight Gayle duplájával fordított a Stoke Cityvel szemben, míg az AFC Bournemouth 1–1-es döntetlenre végzett a West Bromwich Albionnal két, már biztosan bent maradó csapat csatáján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ
Sunderland–Chelsea 3–2 (Hazri 41., Borini 67., Defoe 70., ill. D. Costa 14., Matics 45+3.)
Aston Villa–Newcastle United 0–0
Crystal Palace–Stoke City 2–1 (Gayle 47., 68., ill. Adam 26.)