Buli a Vardy-házban és egy repülőn is: bajnok a Leicester City!

2016.05.02. 20:50
Dulakodás az első félidőben – pattanásig feszültek az idegek (Fotó: Action Images)
Hiába vezetett az éllovas Leicester Cityt üldöző Tottenham Hotspur már két góllal is a Chelsea otthonában, a címvédő egyenlíteni tudott, mindez pedig azt jelenti, hogy a bajnoki aranyérmet már nem lehet elvenni a Leicester Citytől az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, a Premier League-ben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ

Chelsea–Tottenham Hotspur 2–2 (G. Cahill 58., Hazard 83., ill. Kane 35, Szon Hung Min 44.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A lassan szupersztárrá avanzsáló James Vardy házában gyűltek össze a Leicester City játékosai, hogy közösen szorítsanak a Chelsea-nek a Tottenham elleni bajnokin – ugyanis a „sarkantyúsok" azzal a tudattal vágtak neki legújabb londoni derbijüknek, hogy ha nem nyernek, akkor a „rókák" máris megszerezték történelmük első bajnoki címét.

A meghívottak minden bizonnyal mérgesen csaphatták az üvegasztalhoz ásványvizes palackjukat a negyedik percben, Vardyné legnagyobb rémületére, amikor Gary Cahill kihagyott egy helyzetet. A találkozónak a 10. pozícióból nekivágó hazaiak nagy elánnal kezdtek, de vendégeik sem maradtak adósak, egy idegesebb játékvezető az első félidőben 3-4 piros lapot is kiosztott volna.

Sokáig Mark Clattenburg játékvezető volt a legnyugodtabb a pályán, szép lassan ki is csúszott a kezéből a meccs...

Fokozta a kék mezesek dühét, hogy két gyors támadásból két gólt rúgott a pihenőig a Tottenham, előtt Harry Kane (0–1), majd Szon Hung Min lőtt higgadtan a kapuba egy-egy mintaszerű akciót követően (0–2).

Sallangmentes, letisztult, pokoli sebesen és pontosan végrehajtott ellencsapásokkal kényszerítette féltérdre a Chelsea-t a fekete-fehér alakulat, de a második félidő elején elmulasztotta bevinni a döntő ütést, miközben Gary Cahilla második helyzetét már nem hibázta el (1–2).

Némi mezőnyjáték után fellángolt a mérkőzés, és fellángoltak az indulatok is, a csereként beállt Eden Hazard ugyanis egyenlített a hajrára egy remek góllal (2–2).

Hazard (balra) egyenlítő gólja bajnokká koronázta a Leicestert (Fotó: Action Images)

Újabb gól már nem esett, csak pár sárga hullott – csoda történt, a Leicester City nyerte meg a Premier League-et!

Kezdődhetett a hét utcára szóló buli a Vardy-rezidencián, valahol Olaszországban egy 96 éves nénike táncra perdült, mert egyik gyermeke felért karrierje csúcsára, egy Angliába tartó repülőgépen pedig pezsgőt rendelt boldog félmosollyal egy ősz úriember...

Az 1884-ben alapított Leicester City történelme legnagyobb diadalát ünnepelheti, ez a „rókák” első bajnoki címe az angol futball legmagasabb osztályában. Claudio Ranieri Carlo Ancelotti és Roberto Mancini után harmadik olasz trénerként nyerte meg a Premier League-et.

A szezon előtt 5000:1-hez adták a Leicester City végső győzelmét – ennél nagyobb futballsztori ebben a szezonban már biztosan nem íródik.

És kérdés, egyáltalán íródott-e ennél nagyobb valaha is…

Delíriumban a Leicester-drukkerek (Fotó: Action Images)
1. Leicester City 36 22 11 3 64–34 +30 77
2. Tottenham 36 19 13 4 67–28 +39 70
3. Arsenal 36 19 10 7 59–34 +25 67
4. Manchester City 36 19 7 10 68–38 +30 64
5. Manchester United 35 17 9 9 43–31 +12 60
6. West Ham 35 15 14 6 60–43 +17 59
7. Southampton 36 16 9 11 53–39 +14 57