Zijes csodagólt lőtt, T. Silva is betalált – a Chelsea negyedszer is legyőzte a Spurst!

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.01.23. 17:18
A második félidőben már gólokban is megmutatkozott a Chelsea fölénye (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának derbijén a Chelsea 2–0-ra legyőzte a Tottenham Hotspurt a Stamford Bridge-en.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Chelsea–Tottenham Hotspur 2–0
(0–0)
London, Stamford Bridge. Vezette: Paul Tierney
Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Thiago Silva, Rüdiger, M. Sarr – Kovacic, Jorginho (Kanté, 73.) – Zijes (Saúl, 90+1.), Mount, Hudson-Odoi (M. Alonso, 87.) – R. Lukaku. Menedzser: Thomas Tuchel.
Tottenham: Lloris – Tanganga (Skipp, 57.), Dier, D. Sánchez, B. Davies – Doherty, Winks (Bryan Gil, 89.), Höjbjerg, R. Sessegnon (Lucas Moura, 56.) – Kane, Bergwijn. Menedzser: Antonio Conte.
Gólszerző: Zijes (47.), Thiago Silva (55.)

A Chelsea kezdte aktívabban a mérkőzést, az első negyedórában beszorította a Tottenhamet, de igazán nagy helyzetbe nem tudott kerülni. A Spurs tudatosan a kontrákra rendezkedett be, a 14. percben Harry Winks egy remek szóló végén vette célba Kepa Arrizabalaga kapuját, ám a spanyol kapus könnyedén hárított.

A 19. percben Malang Sarrt taposta meg Matt Doherty, a VAR vizsgálta is az esetet, de a Spurs játékosa a pályán maradhatott.

A félidő hajrájában aztán Harry Kane bevette a Chelsea kapuját, azonban előtte a jobb kezével ellökte Thiago Silvát, így a játékvezető nem adta meg a gólt, és a VAR is megerősítette a döntést.

Hiába próbálkozott jóval többet a Chelsea, gólt nem láthattunk az első félidőben.

A második játékrész álomszerűen indult a „kékek” számára. A 47. percben Callum Hudon-Odoi vezette balról befelé a labdát, majd passzolt Hakim Zijesnek, aki kissé jobbról gyönyörűen csavart ballal a jobb felső sarokba. Hugo Lloris mozdulni sem tudott a lövésre (1–0).

Nem kellett sokat várni a második hazai találatra sem. Az 55. percben Mason Mount oldalszabadrúgására érkezett remek ütemben Thiago Silva, aki a hosszú sarokba csúsztatta a labdát (2–0).

Mason Mount a 20. gólpasszát jegyezte a Chelsea-ben a 2019–2020-as idény kezdete óta, ezzel pedig minden sorozatot figyelembe véve neki van a legtöbb asszisztja a csapatban ebben az időszakban.

Ryan Giggs 2013 februárjában lőtt gólja óta Thiago Silva a 37 évével és 123 napjával a legidősebb játékos lett, aki gólt szerzett a Premier League-ben. A Manchester United walesi legendája a QPR kapuját 39 esztendősen vette be.

A Spurs nem tudott már igazán váltani, hazai oldalon pedig sorjáztak a lövések, ám Lloris ezeknél állta a sarat. Több gól nem esett, így a mostani idényben már negyedszer győzte le a Chelsea a Tottenhamet, ezeken összesen nyolc gólt szerezve és egyet sem kapva. A „kékek” a tabellán megerősítették a harmadik helyüket, a Spurs pedig maradt a hetedik, igaz, még így is kevesebb meccset játszott, mint a riválisok.

A Tottenham az elmúlt 32, Chelsea elleni idegenbeli bajnokijából csupán egyet tudott megnyerni (10 döntetlen, 21 vereség). A sors pikantériája, hogy 2018. április 1-jén (1–3) éppen az Antonio Conte vezette „kékeket” múlta felül.

A Chelsea már 501 pontnál tart az eddig lejátszott 272 londoni derbijén a Premier League-ben. Ezzel a „kékek” lettek az elsők a sorozat történetében, akik megugrották az 500 pontot.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A 23. FORDULÓBÓL
Arsenal–Burnley0–0
Crystal Palace–Liverpool 1–3(Édouard 55., ill. Van Dijk 8., Oxlade-Chamberlain 32., Fabinho 89. – 11-esből)
Leicester–Brighton 1–1 (Daka 46., ill. Welbeck 82.)

Szombaton játszották
Everton–Aston Villa 0–1
(Buendía 45+3.)
Brentford–Wolverhampton 1–2 (Toney 71., ill. Moutinho 48., Neves 78.)
Leeds United–Newcastle United 0–1(Shelvey 75.)
Manchester United–West Ham United 1–0 (Rashford 90+3.)
Southampton–Manchester City 1–1 (Walker-Peters 7., ill. Laporte 65.)

Pénteken játszották
Watford–Norwich City 0–3 (Sargent 51., 74., Kucka 90+2. – öngól)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A DERBI! 2–0-RA NYERT A CHELSEA!

90+1. perc: Zijes le, Saúl be.

90. perc: 5 perc a ráadás.

90. perc: Zijes kell ápolni.

89. perc: Winks le, Bryan Gil be.

87. perc: Hudson-Odoi le, Marcos Alonso be.

86. perc: Nagyot védett Kepa, de a védése után ápolni kell. Kane fejesét védte.

83. perc: A Chelsea most már felszabadultan játszik.

77. perc: Ismét Llorisnak kellett kimozdulnia jó ütemben.

73. perc: Jorginho le, Kanté be.

70. perc: Az első Tottenham-szügletet kivágták a hazai védők.

69. perc: Ismét Lloris védett, most Lukaku tüzelt balról.

67. perc: Lloris jött ki és fejelte el a labdát, pontosabban mondva a védőjére, de nem lett baj belőle Spurs szempontból.

67. perc: A második félidőben eddig felborul a pálya.

65. perc: Zijes most jobbal tüzelt, de Lloris megfogta a lövését.

62. perc: Ezúttal szögletre menteni tudtak a védők.

61. perc: Újabb oldalszabadrúgást végezhet el a Chelsea.

58. perc: Bergwijn lövését fogta Kepa.

56-57. perc: Sessegnon és Tanganga le, Lucas Moura és Skipp be.

Thiago Silva harmadik fejeséből már gól lett (Fotó: Getty Images)

Mount oldalszabadrúgására érkezett remek ütemben Thiago Silva, aki a hosszú sarokba csúsztatta a labdát.

55. PERC: GÓL – THIGAO SILVA DUPLÁZTA MEG A CHELSEA VEZETÉSÉT! 2–0

53. perc: Mount veszélyes lövése ment nem sokkal fölé.

52. perc: Az első félidőhöz képest még nagyobb a Chelsea fölénye.

49. perc: Ismét Zijes lőtt, de ezúttal erőből. Lloris most hárítani tudott.

Micsoda lövés volt! (Fotó: Getty Images)

Hudon-Odoi vezette balról befelé a labdát, majd passzolt Zijesnek, aki kissé jobbról gyönyörűen csavart ballal a jobb felső sarokba. Lloris mozdulni sem tudott a lövésre.

47. PERC: GÓL – ZIJES FANTASZTIKUS CSAVARÁSÁVAL ELŐNYBEN A CHELSEA! 1–0

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Kiszakadt a háló, így nem kezdődik el még a második félidő! Lassan befoltozzák a lyukat.

45+3. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 0–0

45+2. perc: Lloris húzott le magabiztosan egy középre ívelt labdát.

45. perc: 3 perc a ráadás.

45. perc: Thiago Silva érkezett, de ismét fölé bólintott.

45. perc: Szöglet után szöglet, már hétnél tart a Chelsea.

44. perc: Lukaku lövésébe lépett bele Dier.

42. perc: Eldőlt, nincs gól, Kane jobb keze kint volt és használta.

41. perc: Jorginho is „besárgult”, a kontránál faultolni akart, de nem sikerült neki.

40. perc: A labda a Chelsea hálójában, de szabálytalanság miatt a játékvezető nem adja meg Kane gólját. A Spurs támadója lökött, de a VAR még viszgálja az esetet.

39. perc: Rüdiger iszkolt fel és tette középre a labdát, de Lukaku lekésett róla.

38. perc: Sessegnon lódult meg a bal oldalt, de a lövése nem volt jó, eltörte a labdát.

37. perc: A vendégeknél Tanganga kapott egy sárga lapot.

35. perc: Fejjel tisztázott Kane, majd az ismétlésnél a védők.

35. perc: Jöhet az ötödik hazai szüglet.

33. perc: Hudson-Odoi labdájába nem tudta már Lukaku beletenni a fejét.

31. perc: A Chelsea próbálja feltörni a Spurs védelmét, de nincs könnyű helyzetben a 11 játékossal beálló ellenféllel.

29. perc: Ismét Thiago Silva szabálytalankodott, de ezért nem adnak második sárgát.

27. perc: Továbbra is hatalmas a chelsea labdabirtoklási fölénye, de a kaput eltaláló lövéskben nincsen különbség.

24. perc: Thiago Silva buktatott, érkezett is a meccs első sárga lapja.

23. perc: Tangangát kell ápolni, nagyot esett. Mounttal ütközött.

22. perc: Ezt is megoldották a Spurs-játékosok.

21. perc: A változatosság kedvéért újabb Chelsea-sarokrúgás.

19. perc: Nem lesz kiállítás ebből, reklamálnak a hazaiak.

19. perc: Sarrt taposták meg, viszgálja is az esetet a VAR! Doherty aggódhat.

17. perc: Kifejelték a védők.

17. perc: Tovább tart a Chelsea nyomása, következhet egy újabb szöglet.

14. perc: Kane szerzett labdát, majd Winks indult meg és fejezte be lövéssel az ellenakciót. Kepa védett.

11. perc: Zijes lövését ütötte ki oldalra Lloris. Jól kezd a Chelsea.

9. perc: Egy újabb hazai sarokrúgás után Thiago Silva fejelt, de fölé.

7. perc: A labda Lloris kezében kötött ki.

7. perc: Chelsea-szöglet.

4. perc: Zijes beadása után Hudson-Odoi fejelt, de mellé.

1. perc: Lukaku került máris helyzetbe, de a kaput nem találta el.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Chelsea kék mezben, kék nadrágban és fehér sportszárban látható, míg a Tottenham fehér felsőben, sötét nadrágban és sötés sportszárban.

A CHELSEA KEZDŐJE

A TOTTENHAM KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

A Chelsea és a Tottenham Hotspur szurkolói is bizakodóak lehetnek a derbi előtt. A londoni „kékek” hívei azért, mert a gárda ebben a hónapban már kétszer is legyőzte a mai ellenfelét, a Spurs-drukkerek pedig azért, mert csapatuk jó formában, és talán még annál is jobb hangulatban van.

A januári két derbit 2–0-ra, majd 1–0-ra nyerte a Chelsea (utóbbit idegenben), így bejutott az angol Ligakupa-döntőjébe, ellenfele a Liverpool lesz. Tekintve, hogy januárban már harmadszor csapnak össze, aligha lepi meg egymást taktikailag a két együttes. A két csapat szeptemberi bajnokiját Tuchelék 3–0-ra nyerték.

A Chelsea nincs jó formában, hiszen a Premier League-ben a legutóbbi négy mérkőzésén nyeretlen maradt, így a Bajnokok Ligája címvédőjének már inkább hátra kell tekintenie, mint az éllovas Manchester Cityt figyelnie. Thomas Tuchel együttese kettőből egyszer sem tudta legyőzni a Brightont (két 1–1), a Liverpool elleni hazai rangadót két gólos hátrányból végül ikszre mentette, Pep Guardioláéktól pedig vereséget szenvedett.

A Tottenham a Manchester United elleni 3–0-s zakó óta (akkor még Nuno Espírito Santo irányított) viszont veretlen (hat győzelem, három döntetlen), s ha ma sem kap ki, akkor ez a jó sorozat tíz meccsre nyúlik. A hangulat márpedig remek lehet a Spursnél, hiszen a Leicester City ellen drámai körülmények között fordított és nyert 3–2-re. A „rókák” egyészen a 94. percig vezettek, de aztán Steven Bergwijn két perc alatt duplázott.

Érdekesség, hogy legutóbb, amikor a Tottenham nyerni tudott a Stamford Bridge-en (2018. április 1), még Antonio Conte irányította a „kékeket”.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A CHELSEA–TOTTENHAM HOTSPUR LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!