Diego Costa a Chelsea-t, De Gea a Manchestert mentette meg

2016.02.07. 16:50
Wayne Rooney ma is megtette a magáét (Fotó: Action Images)
A Manchester United jó harminc percen át vezetett Jesse Lingard szép találatával a Chelsea otthonában, ám Diego Costa a 91. percben egyenlített a Premier League 25. fordulójának záró mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ

Chelsea–Manchester United 1–1 (Diego Costa 91., ill. Lingard 61.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS ÉS STATISZTIKAHALMOK ITT!

José Mourinho ellopta a show-t a Chelsea és az MU rangadója előtt, mint már oly' sokszor az idők során, csak most nem a londoniak alkalmazottjaként, hanem mint minden bizonnyal a manchesteriek leendő menedzsereként.

Talán a portugál mester érkezésének lehetősége dobta fel annyira a Unitedet, hogy uralta a mérkőzést az első fél órában, igaz, számtalan szöglete mellett csak egy ígéretes, de Thibaut Courtois által hárított Anthony Martial-tekeréssel villogott. Három helyzettel vágott vissza erre a hazai csapat, a szünet előtti utolsónál John Terry lövését arca elé kapott kezével hárította Daley Blind.

Jobban kezdte a második félidőt is az MU, de Courtois most Wayne Rooney bombájánál védett nagyot, de a remek formában lévő támadó nem sokra rá adott egy gólpasszt Jesse Lingardnak: 0–1.

Roo az idény elején nem sok sót evett meg, de csapata legutóbbi 11 bajnoki góljából ötöt maga szerzett, míg négynél ő adta a gólpasszt; és ebben az évben már annyi kanadai pontot jegyez a PL-ben, mint 2015-ös 33 bajnoki mérkőzésén összesen – Lingard legutóbbi négy kapura tartó lövéséből pedig három találat született.

Guus Hiddink csapatát megzavarhatta a gól előtt Kurt Zouma horrorsérülése is (a védő térde nem természetes irányba hajlott földet érés közben).

ZOUMA SÉRÜLÉSE

A holland mester később beküldte Pedrót, és akadt is helyzete csapatának, ám David de Gea is bizonyította világklasszisságát, majd Diego Costa fejelt közelről a léc fölé.

Azt hittük ekkor, hogy ezzel a Chelsea ellőtte puskaporát, és Hiddink elszenvedi újkori regnálása első bajnoki vereségét, ám Diego Costa a ráadásban nem kis szerencsével egyenlített (1–1), és még a győzelmet is megszerezhette volna a brazil-spanyol támadó a londoniaknak, ha közelről képes túljárni De Gea eszén.