Jesus gólja döntött, Guardiola legyőzte Tuchelt

2021.09.25. 13:15
Jesus (jobbra) a gól után (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának szuperrangadóján a Manchester City Gabriel Jesus góljával 1–0-ra legyőzte a Chelsea-t.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
Chelsea–Manchester City 0–1 (0–0)

London, Stamford Bridge. V: Michael Oliver
Chelsea: É.Mendy – Azpilicueta, Christensen, Rüdiger – R. James (Thiago Silva, 29.), Kovacic, Kanté (Havertz, 60.), Jorginho (Loftus-Cheek, 76.), M. Alonso – Werner, Lukaku. Menedzser: Thomas Tuchel
Manchester City: Ederson – Cancelo, Laporte, Ruben Dias, Walker – Foden (Fernandinho, 87.), De Bruyne (Mahrez, 81.), Rodri – B. Silva, Grealish (Sterling, 87.), Gabriel Jesus. Menedzser: Josep Guardiola
Gólszerző: GabrielJesus (53.)

Az első félidő kimondottan taktikus játékot hozott. A várakozásnak megfelelően a Manchester City jóval többet birtokolta a labdát (31:69 volt a százalékos arány), de Guardiola játékosai nem jutottak gólhelyzetig. Egészen a 41. percig. Ekkor Jesus kapott remek labdát, de a védője mellől nem tudta jól kapura rúgni, messze mellé szállt.

A kontrákra építő Tuchel-legénység támadásai még ennyi veszélyt sem hordoztak, így ez a játékrész gól nélküli döntetlennel zárult.

A második félidőben a meccs úgy folytatódott, ahogy az előzőben abbamaradt. A City támadott, és ennek az 53. percben meglett az eredménye.

Szöglet után Cancelóhoz került a labda, a védő lövése a csapattársát, Gabriel Jesust találta meg, aki megfordult, majd lőtt. Jorginho lábán megpattant a labda, amely így a kapu jobb oldalában kötött ki. 0–1

Gabriel Jesus gólja

Ezután a Chelsea próbált nagyobb hangsúlyt helyezni a támadásokra, de nem volt átütőerő az akciókban, a Manchester City védelme hibátlanul látta el a dolgát.

Mivel a Chelsea hátul szellősebbé vált, a City előtt további ígéretes lehetőségek adódtak, ám nem született újabb gól. A vége így 0–1 lett, Guardiola Manchester Cityje először győzte le a Thomas Tuchel vezette Chelsea-t.

Pep Guardiolának menedzserként ez volt a 221. győzelme a Man. Cityvel, ezzel klubrekorderré lépett elő, megelőzve Les McDowallt (220).

20. Norwich City552–14–120

90+6. perc: vége a mérkőzésnek!

90+6. perc: Dias kap sárgát, szabálytalankodott Lukakuval szemben.

90+4. perc: Lukaku adja be a labdát, de nincs helyzet.

4 perc a hosszabbítás.

89. perc: Havertz marad a földön, ápolni kell.

88. perc: Azpilicueta beívelése éppen elszáll Lukaku feje fölött.

87. perc: Foden megy le, Fernandinho jön be, Grealish is lemegy, Sterling váltja.

84. perc: Rüdiger kap sárgát a Mahrez elleni szabálytalanságáért.

83. perc: Grealisht ugratják ki, de Mendy jól lép ki, és bravúrral véd.

81. perc: De Bruyne lejön, Mahrez jön be.

79. perc: Laporte kap remekül előre ívelt labdát De Bruynétől, kapából lő, éppen mellé.

78. perc: Christensen is besárgul, ő De Bruynét fogta meg.

77. perc: sárga Marcos Alonsónak, földre vitte Bernando Silvát.

76. perc: Jorginho megy le, Loftus-Cheek jön be.

74. perc: elmegy a City a bal oldalon, Cancelo bead, de Mendy megszerzi a labdát.

71. perc: Kovacic ígéretes helyzetben 17 méterről lő, Dias remek becsúszással ment.

70. perc: Rüdiger csúszik rá Jesusra, de mehet tovább…

68. perc: Grealish megy el a bal oldalon, bead, majd Jesus lő, de blokkolják.

66. perc: Alonso adhat be a jobb oldaltól teljesen tisztán, de túl erősen rúgja, átszáll mindenki felett.

66. perc: Alonso szabadrúgása a sorfalon megpattant, szöglet.

64. perc: Laporte húzza le Lukakut, sárga, és szabadrúgás 20 méterről. Ígéretes lehetőség jön.

63. perc: Havertz ugrik ki, Lukakuhoz passzol, aki pár méterről kapuba lő, de lesről.

61. perc: óriási City-helyzet, Jesus lövését Thiago Silva a gólvonalon blokkolja.

60. perc: Kanté megy le, Havertz jön be.

58. perc: Grealish egy csel után remekül lő a szélről, Mendy bravúrral véd.

57. perc: Werner felé picit hosszú indítás érkezik.

53. perc: vezet a Manchester City! Szöglet után Cancelóhoz kerül a labda, a védő lövése a csapattársát, Gabriel Jesust találja meg, aki megfordul, majd lő, Jorginho lábán megpattan a labda, amely így a kapu jobb oldalában köt ki. 0–1

50. perc: Werner iramodik meg a jobb oldalon egyedül, három City-játékos is kimegy rá. A német támadó jól tartja meg a labdát, de a túlerő végül legyőzi, mivel segítség sem érkezik.

48. perc: ígéretes City-támadás, de Bernardo Silva lövését blokkolják, majd Grealish csavar, de ez meg a bal kapufa mellé megy 18 méterről.

47. perc: Rodri ível Grealish felé, de mentenek a védők.

Elkezdődött a második félidő!

45+2. perc: vége az első félidőnek!

45+2. perc: Jesus felé száll a labda középen, de nem éri el.

Két perc a hosszabbítás.

44. perc: Chelsea-kontra, Lukaku és Werner rohan előre, de nincs belőle helyzet.

41. perc: Jesus kap remek labdát Fodentől a tizenhatoson belül, majd kapura fordulva lő, de nem találta el jól a labdát, messze mellé száll.

A Chelsea nem nagyon tud támadást vezetni, a Manchester City irányítja a játékot, de a hazai védelem jól teszi a dolgát.

34. perc: Foden szöglete után Dias fejel, de blokkolják.

34. perc: Rodri lő 20 méterről, de a labda szögletre pattan.

31. perc: De Bruyne lőtt 16 méterről, de Christensen blokkolja.

29. perc: cserélni kell, Reece James helyére Thiago Silva jön.

27. perc: James nem biztos, hogy tudja folytatni, ismét ápolni kell a bokáját.

26. perc: jól szállnak be Man. City szögletei, de Mendy valahogy mindig előbb ér a labdához.

25. perc: Cancelo szólója, szögletre mentenek a hazai védők.

22. perc: némi perpatvar, egy ütközést követően Lukaku ujjal figyelmezteti Bernardo Silvát.

A Man. City 70 százalékban birtokolja a labdát.

19. perc: City-szöglet, De Bruyne beadását Mendy ismét simán megkaparintja.

18. perc: Werner lő 10 méterről, de Walkerről kipattan pattan a labda. Alonso szögletét simán kifejelik a védők.

15. perc: Chelsea-kontra, Werner baloldali beadását Lukaku nem tudja megjátszani, kissé mögé megy a labda.

15. perc: De Bruyne fut el a bal oldalon, de beadása nem jó.

14. perc: körbe-körbe adogat a Manchester City, de a Chelsea védői jól zárnak.

11. perc: Grealish és James ütközik egymással, utóbbit ápolni kell.

7. perc: City-szöglet, Foden beívelését Mendy simán lehúzza.

6. perc: meglepetésszerűen letámad a Chelsea, de a City játékosai jól bánnak a labdával.

3. perc: Jesus adja be a labdát, Azpilicueta fejjel ment Grealish elől.

Az első percekben a Manchester City birtokolja többet a labdát.

2. perc: Grealish próbálta meg beadni a labdát a bal oldalon az alapvonalhoz közel, de a védők szorításában nem volt rá esélye.

1. perc: Walker indítja Fodent a jobb oldalon, de túl hosszan.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 13.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A forduló előtt a Chelsea állt a tabella élén 13 ponttal, míg a Manchester City 10 ponttal a negyedik pozíciót foglalta el.

Sorozatban három rangadót játszik a Manchester City, amely először a Chelsea otthonában lép pályára.

Erőltetett menet vár a Manchester Cityre, amely szombaton a (holtversenyben) éllovas Chelsea-vel, három napra rá a Paris Saint-Germainnel, majd a szintén első helyen álló Liverpoollal csap össze.

A bajnoki címvédőt irányító Josep Guardiola meglepetésre védekező középpályás nélkül küldte pályára csapatát a BL-fináléban – vélhetően a Stamford Bridge-en nem követi el ezt a hibát.

A City védelmének is résen kell lennie, hiszen Romelu Lukaku érkezésével jelentősen megerősödött a Chelsea csatársora. A csapat minden idénybeli tétmérkőzésén szerzett gólt – csak a Liverpoolt nem győzte le (1–1) – a belga csatár pedig eddigi hat meccse után négy góllal áll.

Thomas Tuchel és Pep Guardiola a Premier League-ben háromszor meccselt egymással, és mindannyiszor a német szakvezető vezette Chelsea győzött. Áprilisban az FA-kupa elődöntőjében 1–0-ra győztek Tuchelék, májusban bajnokin 2–1-re és ugyancsak májusban a Bajnokok Ligája döntőjében is a londoniak nyertek 1–0-ra.