PL: büntetőt hibázott, de egy pontot megmentett a Potter-csapat a Palace ellen

K. T. I.K. T. I.
2022.01.14. 22:58
Gallagher góljával jól árt a Palace, de győzni így sem tudott (Fotó: AFP)
Az idénybeli hetedik gólját szerző Conor Gallagher találatával a Brighton otthonában 1–0-ra vezetett a Crystal Palace, ám végül be kellett érnie egy ponttal – az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójában.

Az első félidőben egy szöglet utáni kavarodásból – a videobíró jelzése után – jutott tizenegyeshez a Brighton. Csakhogy amilyen hosszas huzavona előzte meg a döntést, olyan pocsékul lőtte a büntetőt Pascal Gross. Az egykor az angol kapusposzt megváltójának remélt Jack Butland karrierje során először védett tizenegyes a Premier League-ben – ez volt a tizenegyedik „próbálkozása”.

Egy perccel később így is a vendégkapuba került a labda, Neal Maupay küldte a kapuba a kipattanó labdát – csakhogy a VAR ismét közbeszólt és annulálta a találatot.

A második félidő elején nem a videobíró, hanem a kapufa mentette meg a Palace-t, Jakub Moder lövése vágódott le a lécről. A lengyel középpályás három perccel később is közel járt a gólhoz, csakhogy alig öt méterre a kaputól, ziccerben nem találta el jól a labdát.

Az elpuskázott lehetőségek miatt megbűnhődni látszott a Brighton. A 69. percben Conor Gallagher érkezett remek ütemben a lapos centerezésre és vágta 7 méterről Robert Sánchez kapujába a labdát (0–1).

Ám Graham Potter csapata ebben az évben már nem egyszer bizonyította, hogy az utolsó pillanatokban is képes a kapuba találni és ezzel pontot, pontokat menteni magának. Ezúttal sem alakult másként, a 87. percben Maupay középre gyötört labdája pattant két méterről a menteni igyekvő Joachim Andersen lábáról Butland kapujába (öngól, 1–1). A hosszabbítás pillanataiban Danny Welbeck járt közel a győztes találat megszerzéséhez, de ekkora varázslatra ma azért nem volt képes a Brighton.

Végül a Crystal Palace pocsék pénteki sorozata nem szakadt meg: nyolcból négy meccsen döntetlent játszott, négyen kikapott a PL-ben, ha ezen a napon kellett pályára lépnie.