PL: bombameglepetés - legyőzte a Manchester Cityt a kiesőjelölt!

2015.03.14. 20:21
Nem bírtak a Burnleyvel David Silváék (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójának utolsó szombati utolsó találkozóján a Manchester City hatalmas meglepetésre 1–0-s vereséget szenvedett a Burnleytől. Az égszínkékek előnye így már csak egy pont az Arsenal előtt a tabellán.

A Burnley vendégeként fellépő City sokat bukdácsol mostanában, szerencséje, hogy a ligában az utolsó előtti helyen álló riválisa egyenesen lejtmenetben van: január 10-e óta képtelen nyerni a bajnokságban.

Bár a tabellán 17 hely választja el a két csapatot, a Turf Mooron az első félidőben nem látszott a különbség a két együttes között, ugyanis egyik fél sem erőltette meg magát. Többet birtokolta a labdát a Manchester City, Sergio Agüero és Edin Dzeko lövésig is jutott, a gól azonban elmaradt, a hazaiak kontrái pedig biztatóak, de eredménytelenek voltak.

A fordulás után aztán hatalmas meglepetésre a Burnley szerezte meg a vezetést!

Egy kapu elé emelt szabadrúgást az utóbbi időben sokat kritizált Vincent Kompany fejelte ki az ötösről, pontosan George Boyd elé. A Burnley skót válogatott középpályása nem gondolkodott, kapásból ellőtte a labdát, amely – mintha zsinóron húzták volna – a bal alsóba vágódott a tehetetlen Joe Hart mellett (1–0).

Boyd bevágta, a Burnley megtréfálta a Cityt (Fotó: Reuters)

A hátrányban futballozó Manchester City mindent bedobott a hajrára, Manuel Pellegrini taktikája azonban eredménytelen volt a „kiscsapat” ellen: a távoli löketeket rendre lehúzta Tom Heaton, a tizenhatoson belülre pedig nem volt bejárásuk a vendégeknek.

A hosszabbításban Zabaleta esett nagyot a tizenhatoson belül, ám a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást, így az eredmény már nem változott, 1–0-ra nyert a Burnley.

A Manchester City előnye a második helyen ezzel egy pontra olvadt az üldöző Arsenal előtt, a Chelsea pedig tizenegy egységgel is elléphet az élen, ha mindkét, még le nem játszott mérkőzését hozza.