PL: Bernardo Silva megállíthatatlan, ezt a Watford bánta

CS. M.CS. M.
2021.12.04. 20:24
Legutóbbi 5 tétmeccsén 5 gólt szerzett Bernardo Silva (Fotó: Getty Images)
A Manchester City 3–1-re legyőzte idegenben a Watfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának szombati játéknapján.

Bár a Liverpool az utolsó pillanatokban megnyerte aktuális bajnokiját, a forduló előtt éllovas Chelsea kikapott ebben a fordulóban, így a Manchester City azzal a tudattal lépett pályára a Watford otthonában, hogyha nyer, akkor vezeti a tabellát. A címvédő nem is tétlenkedett, szinte azonnal beszorította az ellenfelét, majd a 8. percben meg is szerezte a vezetést: Phil Foden beívelését Raheem Sterling fejelte be (0–1).

A City nem vett vissza, az első fél óra végén Gündögan tört kapura, majd lőtt, a labdaBernardo Silva elé pattant, aki kiszorított szögből is betalált (0–2).

A második félidőben sem állt le a City, sSilva duplázni tudott: a 63. percben a tizenhatoson belül vágott befelé, majd egy pazar mozdulattal lőtte ki a hosszút – ez volt a portugál ötödik gólja a legutóbbi 5 bajnoki meccsén. A Watford nem sokkal később szerzett egy szépítő találatot, de így is könnyed vendégsiker született.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
Watford–Manchester City 1–3
(Cucho 75., ill. Sterling 8., Bernardo Silva 31., 63.)

Korábban
Newcastle United–Burnley 1–0 (C. Wilson 40.)
Southampton–Brighton 1–1 (Broja 29., ill. Maupay 90+8.)
Wolverhampton Wanderers–Liverpool 1–0 (Origi 90+4.)
West Ham United–Chelsea 3–2 (Lanzini 40. – 11-esből, Bowen 56., Masuaku 87. ill. Thiago Silva 28., Mount 44.)