PL: az új Leicester? A Huddersfield nyerte az újoncok csatáját

2017.08.20. 16:24
A Huddersfield Town 1–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában.

Az első félidőben nem bírt egymással a két csapat.

A második játékrész elején aztán a Huddersfield megtörte otthoni gólcsendjét – az újonc ezt megelőzően 316 percig nem talált be hazai pályán angol bajnokin –, az ötvenedik percben ugyanis Aaron Mooy egy kényszerítő végén 16 méterről mesteri pontossággal a kapu bal oldalába csavart (1–0).

Moy szeret a Newcastle ellen játszani – eddig ötször volt eredményes a Huddersfield színeiben, ebből kétszer a „szarkák” ellen ünnepelhetett.

A vendéglátók a folytatásban is irányítottak, és bár a Newcastle az összecsapás végére felpörgött, gólt nem tudott szerezni.

A Huddersfield Town tehát 1–0-ra legyőzte a szintén újonc Newcastle-t, és két mérkőzés után meglepetésre hat pontja van, sőt még gólt sem kapott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Huddersfield Town–Newcastle United 1–0
(Mooy 50.)

KÉSŐBB
17.00:
Tottenham Hotspur–Chelsea (Tv: Spíler Tv)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
21.00: Manchester City–Everton (Tv: Spíler Tv)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Swansea City–Manchester United 0–4 (Bailly 45., R. Lukaku 80., Pogba 82., Martial 84.)
AFC Bournemouth–Watford 0–2 (Richarlison 73., Capoue 86.)
Burnley–West Bromwich Albion 0–1 (Robson-Kanu 71.)
Leicester City–Brighton & Hove Albion 2–0 (Okazaki 1., Maguire 54.)
Liverpool–Crystal Palace 1–0 (Mané 73.)
Southampton–West Ham United 3–2 (Gabbiadini 11., D. Tadics 37. – 11-esből, Austin 93. ill. J. Hernández 44., 74.)
Stoke City–Arsenal 1–0 (Jesé 47.)

1. Manchester United 2 2 8–0 +8 6
2. Huddersfield Town 2 2 4–0 +4 6
3. West Bromwich Albion 2 2 2–0 +2 6
4. Watford 2 1 1 5–3 +2 4
5. Liverpool 2 1 1 4–3 +1 4
6. Southampton 2 1 1 3–2 +1 4
7. Tottenham 1 1 2–0 +2 3