nemzetisport.hu 2016.02.07 16:21 Frissítve: 2016.02.07 17:12

PL: az Arsenal 88 másodpercen belül döntött a három pontról

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában az Arsenal 2–0-ra nyert az AFC Bournemouth otthonában.

Az Arsenal második gólja egyben első is volt (Fotó: Action Images)

Jó előjelekkel vágott neki a találkozónak az Arsenal, amely az újoncok ellen megvívott utóbbi 22 találkozójából egyet sem veszített el (18 győzelem, 4 döntetlen).

Ahogy ezt sem. A mérkőzés 23. percében a felívelt labdát Olivier Giroud fejelte vissza a labdát Mesut Özilnek, aki közelről, jobbal a léc alá bombázott (0–1). Ez az összjáték fordítva szokott megvalósulni (a német előkészítéséből eredményes a francia), ám valószínűleg emiatt nem szomorkodtak az „ágyúsok” szurkolói.

Amiatt meg pláne nem, hogy csupán 88 másodperc telt el, és újra magasba emelhették kezüket. Aaron Ramsey passza után Alex Oxlade-Chamberlain éles szögből laposan lőtt, a labda a jobb oldali lécről vágódott a kapuba (0–2).

Hihetetlennek tűnik, de igaz, ez volt a szélső első, idegenben szerzett Premier League-gólja.

Az Arsenal eddig 61 alkalommal került legalább kétgólos előnybe vendégként a PL-ben, eddig csak egy alkalommal veszített ilyen állásból (1998 decemberében az Aston Villa ellen), most nem lett meg a második. Nem született újabb gól, így 2–0-ra nyert a londoni együttes, ezzel megelőzte a Manchester Cityt, és feljött a harmadik helyre.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Arsenal 0–2 (Özil 23., Oxlade-Chamberlain 24.)

KÉSŐBB
17.00: Chelsea–Manchester United (Tv: DIGI Sport1) – élőben az NSO-n!

20. Aston Villa 25   3   7 15 20–40 –20  16

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2016.09.25 14:51:48

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

Tökön rúgott spanyol csatár, Superman, meg persze Star Wars. MÉMEK, KÉPEK.

2016.09.24 14:24:42

Nem kellett ágyú ahhoz, hogy Alexis Sánchezék szétbombázzák a „kékek” védelmét.

2016.09.24 12:24:21

Beizzította Mourinho a manchesteri hengerműveket, a szünetre eldőlt a Leicester elleni rangadó.

2016.09.18 16:31:13

„Az MU már önmagában vicc” • Lehet, Ferguson mégsem hibázott, amikor elengedte Pogbát?

2016.09.16 20:10:08

Az első félidőben két szép gólt lőttek a „vörösök”, Diego Costa csak szépíteni tudott.