PL: az Arsenal 2010 óta először nyert a Stoke vendégeként

2017.05.13. 20:22
Alexis Sánchez (jobbra) és Mesut Özil is betalált a Stoke ellen (Fotó: twitter.com/Arsenal)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában az Arsenal 4–1-re nyert a Stoke City otthonában. A vendégeknél Olivier Giroud duplázott, Mesut Özil és Alexis Sánchez pedig egy-egy gólt szerzett. A hazaiaknál Peter Crouch kézzel ért el gólt.

Nem először kezdődött úgy az Arsenal bajnoki meccse, hogy egy Arsene Wenger távozását követelő transzparenst húzó repülőgép szállt el a stadion felett. Az viszont sorozatban századszor fordult elő a Premier League-ben, hogy az „ágyúsok” aktuális csapatkapitánya (jelen esetben Per Mertesacker) nem kapott helyet a kezdőcsapatban.

Az első félidőben óriási fölényben játszott az Arsenal, amely Nacho Monreal révén kapufáig jutott, illetve több esetben Jack Butland, a Stoke kapusa bravúrral védett.

A szünetben egygólos előnnyel mehetett a vendégcsapat: Francis Coquelin nagyszerűen indította Héctor Bellerínt a jobb oldalon, a spanyol bekk centerezését pedig Olivier Giroud váltotta gólra játszi könnyedséggel. 0–1

Fordulás után ismét villant az Arsenal: Alexis Sánchez zseniálisan indította Mesut Özilt, aki elegánsan a kapuba emelt. 0–2

Nem adta fel a Stoke! Peter Crouch nyolc perccel az után, hogy csereként beállt, szépített. A gól szépséghibája csupán annyi, hogy a hórihorgas center – akárcsak annak idején Diego Maradona az angolok ellen 1986-ban – kézzel juttatta a labdát az ellenfél, jelesül Petr Cech kapujába… 1–2

Nem sokkal később Sánchez jelezte, cserét kér, ám mielőtt még lejött volna, megszerezte 50. bajnoki gólját az Arsenal színeiben. Ehhez csupán 101 PL-meccsre volt szüksége. 1–3

Az 1–4-es végeredményt Giroud állította be, aki a Sánchez helyére beálló Aaron Ramsey átadásából talált be.

Az Arsenal 2010 óta először szerzett három pontot a Stoke City vendégeként, és győzelmével életben tartotta álmait, miszerint megszerzi a negyedik, Bajnokok Ligája-indulást érő helyet a tabellán.

ANGOL PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ
Manchester City–Leicester City 2–1 (David Silva 29., Gabriel Jesus 36. – 11-esből, ill. Okazaki 42.)
AFC Bournemouth–Burnley 2–1 (Stanislas 25., J. King 85., ill. Vokes 83.)
Middlesbrough–Southampton 1–2 (Bamford 72., ill. J. Rodriguez 42., Redmond 57.)
Sunderland–Swansea City 0–2 (F. Llorente 9., Naughton 45+1.)
Stoke City–Arsenal 1–4 (Crouch 67., ill. Giroud 42., 80., Özil 55., A. Sánchez 76.)

1. Chelsea 36 28 3 5 76–30 +46 87
2. Tottenham 35 23 8 4 71–23 +48 77
3. Manchester City 36 21 9 6 72–38 +34 72
4. Liverpool 36 20 10 6 71–42 +29 70
5. Arsenal 36 21 6 9 72–43 +29 69
6. Manchester United 35 17 14 4 51–27 +24 65
7. Everton 37 17 10 10 61–41 +20 61
8. West Bromwich Albion 36 12 9 15 41–46 –5 45