PL: Antonio betalált, a West Ham legyőzte a Tottenhamet

2021.10.24. 16:59
Antonio a Spurs-játékosok gyűrűjében a góljánál (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésein a West Ham United Michail Antonio góljával 1–0-ra legyőzte a Tottenhamet, míg a Leicester 2–1 nyert idegenben a Brentford ellen.

West Ham United–Tottenham

A mérkőzés előtt a Spurs egy ponttal megelőzte a West Hamet a tabellán. A győzelem most különösen fontos volt mindkét együttesnek, hogy tartani tudja a lépést az éllovasokkal.

A rangadó a 72. percben dőlt el, ekkor a remek évadot produkáló Michail Antonio közvetlen közelről bevette a vendégek kapuját.

Bár a Tottenham jóval többet birtokolta a labdát (63:37 arányban), valójában ez inkább meddő mezőnyfölény volt, ugyanis a hazaiak több helyzetet dolgoztak ki. Több gól már nem született, így a West Ham a győzelemmel megelőzte a Spurst a tabellán.

Brentford–Leicester

A Leicester jól kezdett az újonc Brentford ellen, hiszen Youri Tielemans már a 14. percben megszerezte a vezetést. Óriási bomba volt 20 méterről. A belga játékosnak ez már a negyedik gólja volt 2021-ben a tizenhatoson kívülről, a Premier League-ben senki sem eredményesebb nála ebben az összevetésben.

A Leicester egészen a 60. percig vezetett, ekkor Mathias Jörgensen egyenlített. Azonban az utolsó a vendégeké volt: a 73. percben James Maddison is betalált, így a Leicester három ponttal távozott a Brentfordból.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ

Brentford–Leicester 1–2
(Jörgensen 60., ill. Tielemans 14., Maddison 74.)
West Ham United–Tottenham 1–0 (Antonio 72.)
Később
17.30: Manchester United–Liverpool (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Brighton–Manchester City 1–4(Mac Allister 81. – 11-esből, ill. Gündogan 13., Foden 28., 31., Mahrez 90+5.)
Chelsea–Norwich City 7–0(Mount 8., 85., 90+1. – a másodikat 11-esből, Hudson-Odoi 18., R. James 42., Chilwell 57., Aarons 62. – öngól)
Crystal Palace–Newcastle 1–1(Benteke 56., ill. C. Wilson 65.)
Everton–Watford 2–5(T. Davies 3., Richarlison 63., ill. J. King 13., 80., 87., Kucka 78., Dennis 90+1.)
Leeds United–Wolverhampton 1–1(Rodrigo 90+3. – 11-esből, ill. Hvang Hi Csan 10.)
Southampton–Burnley 2–2(Livramento 41., Broja 50., ill. Cornet 13., 57.)

Arsenal–Aston Villa 3–1(Partey 23., Aubameyang 45+6., Smith Rowe 56., ill. J. Ramsey 82.)

1. Chelsea 9 7 1 1 23–3 +20 22
2. Manchester City 9 6 2 1 20–4 +16 20
3. Liverpool 8 5 3 22–6 +16 18
4. West Ham 9 5 2 2 16–10 +6 17
5. Brighton & Hove Albion 9 4 3 2 9–9 0 15
6. Tottenham 9 5 4 9–13 –4 15
7. Manchester United 8 4 2 2 16–10 +6 14
8. Everton 9 4 2 3 15–14 +1 14