PL: a West Ham álomkezdés után gyakorlatilag benn maradt

2020.07.17. 22:53
Michail Antonio a legutóbbi öt meccsen hétszer talált be (Fotó: AFP)
Gyakorlatilag kiharcolta élvonalban maradását a West Ham United, mivel a Premier League 36. fordulójának záró mérkőzésén otthon 3–1-re legyőzte a Watfordot.

Az együttes a legutóbbi öt bajnokiján harmadszor nyert és tíz pontot gyűjtött – ebben az időszakban egy gólpassz mellett már a hetedik gólját szerezte meg Michail Antonio a meccs hatodik percében (1–0).

Még mindig csak a 10. percben jártunk, amikor már kettővel mentek a hazaiak, Jarrod Bowen jobb oldali beadása után Tomás Soucek fejelt a jobb felsőbe, bő félórányi játék után pedig Declan Rice köszönte meg, hogy senki sem támad rá, távolról pedig a kapu bal oldalába lőtt (3–0).

A fordulást követően éledezni látszott a Watford, Abdoulaye Doucouré szólójának még kapufa lett a vége, a kipattanót viszont Troy Deeney már belőtte – de ezt követően már nem tudtak kozmetikázni a vendégek, míg a túloldalon a csereként beálló Sébastien Hallernek nem sok hiányzott, hogy az első labdaérintésével betaláljon, de Ben Foster résen volt.

A GÓLOK

A West Ham United 3–1-es sikerével hatpontos előnyre tett szert két körrel a vége előtt az AFC Bournemouthszal szemben, ráadásul 12-vel jobb a gólkülönbsége is a már kieső helyen álló riválisnál. A WHU-tól 6 ponttal van lemaradva a 19. helyezett Aston Villa is, amelynek 14-gyel rosszabb a gólkülönbsége.