PL: Alisson bravúrjai is kellettek, de kihasználta a City botlását a Liverpool

K. T. I.K. T. I.
2022.01.23. 16:55
A Liverpool sokat köszönhet a második félidőben több nagy bravúrt is bemutató kapusának, Alissonnak, hogy 3–1-re legyőzte a hazai pályán futballozó Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában. A találkozó az utolsó pillanatokban, a videobíró jelzése után megítélt büntető miatt is emlékezetes lesz – Diogo Jota úgy ütközött a kapussal, hogy előtte már elpöckölte a kapu mellé a labdát, és a visszajátszások alapján még az is kétségesnek tűnt, nem a portugál támadó ütközte-e le Guaitát. Az Arsenal számára kevésbé lesz emlékezetes a sereghajtó Burnley elleni bajnoki: a londoni együttes hazai pályán nem bírt el Sean Dyche csapatával. A Brighton ismét jól hajrázott, ez most a Leicester otthonában ért pontmentést Graham Potteréknek.

Van Dijk már a nyolcadik percben előnyt szerzett a Liverpoolnak, mégis izgalmas maradt a meccs a véghajráig (Fotó: AFP)

Ki gondolná, hogy egy 3–1-es idegenbeli Liverpool-siker végén a Sky Sports szakértői Alissont, a vendégek kapusát választják meg a meccs legjobbjának? Aki nem látta a Crystal Palace elleni mérkőzést, az aligha... Aki viszont látta, valószínűleg nem vitatja a döntés jogosságát.

Pedig Jürgen Klopp csapata már a 8. percben megszerezte a vezetést, Andy Robertson balról elvégzett szöglete után a középen érkező Virgil van Dijk bólintott védhetetlenül a kapu jobb oldalába. A játékrész derekán Alex Oxlade-Chamberlain duplázta meg a vendégfórt, az angol szélső Robertson keresztlabdáját vette le a 16-oson belül, majd egy pattanás után, éles szögből a jobb alsó sarokba lőtt a kivetődő Guaita lábai mellett (0–2). Az ember érzése a meccs ezen periódusában az volt, hogy csupán a Liverpool sikerének mértékén kell majd izgulni a visszamaradt szűk egyórányi játékidőben.

Csakhogy a második félidőre teljesen átalakult a játék képe, Alissonnak már a 48. percben bravúrt kellett bemutatni ahhoz, hogy Odsonne Édouard ne iratkozzon fel a gólszerzők közé. Ám ami késett, ezen a délutánon sem múlott: a Celtictől megvásárolt francia csatár az 55. percben már nem tudta elhibázni az önzetlenül elé tálaló Jean-Philippe Mateta passzából az üres kaput (1–2). A Liverpool nem talált fogást a megélénkülő Palace-on, a hazaiak pedig egyre elszántabban rohamoztak az egyenlítés reményében, a 70. percben Jeffrey Schlupp lövése kerülte el nem sokkal a vendégkapu jobb oldalát, majd ismét Alisson bravúrjára volt szükség a duplázásra hajtó Édouard-ral szemben...

A meccs a 89. percben dőlt el: egy, a játékvezető által elsőre magabiztosan kirúgásnak megítélt szituációt követően jelzett a VAR-szoba. Jó másfél percnyi videózás után pedig Kevin Friendet kirendelték a monitorhoz... S ahogyan az az ilyen esetek többségében lenni szokott, Friend végül úgy döntött, felülbírálja a korábbi döntését és megadja a tizenegyest. A hazai publikum és a Sky szakértői sem értették a dolgot, Diogo Jota egyértelműen megjátszotta a labdát, amely messze kapu mellé tartott az érintését követően, a portugál pedig ezt követően mintha csak szándékosan rongyolt volna bele a kapujából korábban kivetődött Guaitába.

Fabinho a körülményekkel nem foglalkozott – könnyedén értékesítette a tizenegyest, kialakítva a 3–1-es végeredményt.

Mindez azt jelenti, hogy a Liverpool faragni tudott a hátrányán és egy meccsel kevesebbet játszva kilenc pontra „megközelítette” a listavezető, szombaton döntetlent elérő Manchester Cityt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Arsenal–Burnley
0–0
Crystal Palace–Liverpool 1–3 (Édouard 55., ill. Van Dijk 8., Oxlade-Chamberlain 32., Fabinho 89. – 11-esből)
Leicester–Brighton 1–1 (Daka 46., ill. Welbeck 82.)