PL: a Tottenham zakóval köszöntötte az újgazdag klubok körében a Newcastle-t

K. T. I.K. T. I.
2021.10.17. 19:50
Szon Hung Min szerezte a harmadik vendéggólt – s ekkor még az első félidőnek sem volt vége (Fotó: AFP)
A Tottenham Hotspur 3–2-re nyert a Newcastle United otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában. A találkozót rövid időre meg kellett szakítani egy a lelátón rosszul lett szurkoló miatt, a mintegy hétperces kényszerszünet után a Spurs sikere egy pillanatra sem került veszélybe. A győzelem mellett Harry Kane idénybeli első góljának is örülhetnek a londoniak.

Az újgazdagok élete sem feltétlen meseszerű...

A Tottenham volt az első csapat, amely a Newcastle tulajdonosváltása után látogatott a St. James' Parkba. Bár játékost még nem vehetett a fekete-fehér mezes alakulat, az angol sajtót – és a szurkolókat – kifejezetten érdekelte a kérdés: vajon a jelenlegi játékosállományra miként hatnak majd az elmúlt másfél hét történései.

Két perc után úgy tűnt, megtáltosodtak tőle. Ennyi idő sem kellett a hazaiaknak ahhoz, hogy a sérülés után visszatért Callum Wilson fejesével megszerezzék a vezetést (1–0). A Spurs az első tíz percben semmit sem tudott kezdeni az ezer fokon égő, óriási pörgést bemutató Newcastle-futballistákkal.

Aztán fordulni kezdett a kocka. A 15. percben összejött az első kaput eltaláló próbálkozás – Pierre-Emile Höjbjerg –, majd a 18. percben az egyenlítést jelentő gól is – Tanguy Ndombele tekert 18 méterről a bal felsőbe (1–1).

A 22. minutumban a fordítás is összejött – igaz, az ünnepléssel kicsit ki kellett várniuk a vendégeknek. Harry Kane indult a leshatárról, majd a kapujából kimozduló Karl Darlow felett a hálóba emelt. Csakhogy a partjelző behúzta a lest, így a videós szobában ülőké lett a főszerep, akik némi vonalazgatás után arra jutottak, hogy Kane tökéletesen kapta el az ütemet, így pedig szabályos gólt szerzett az angol (1–2).

A Tottenham játékosok gólöröme árulkodó – szinte egy emberként rohanták meg a 28 éves csatárt, hogy gratulációként megbúbolják a fejét. Hiába, Kane a 2015–2016-os idény óta nem várt ilyen sokat az első bajnoki góljára az idényben. Az előző idényben például hét gólnál és nyolc gólpassznál járt a 9. fordulóra. Most ez volt az első kanadai pontot (is) érő megmozdulása a PL-ben.

A 39. percben Lucas fejelt kapufát – majd néhány pillanattal később megszakadt a meccs. Mint kiderült, az egyik szurkoló lett rosszul a lelátó első széksoraiban, a történteket a játékosok is érzékelték, sőt, ők jeleztek a kispadok irányába, hogy hozzák az öltözőfolyosóról a defibrillátort. A kényszerszünet jó negyedóráig tartott, a Newcastle tweetje szerint ezidő alatt sikerült stabilizálni, és elindítani a kórház felé a drukkert. Hét perces „ráadásra” tértek vissza a csapatok, mielőtt jöhetett volna a valódi szünet – s ez a hét perc egy újabb Tottenham gólt hozott: ezúttal Szon Hung Min volt a befejezőember (1–3).

A második félidőben az 1000. mérkőzésén irányító Steve Bruce minden erőfeszítése ellenére sem tudott visszajönni a meccsbe a Newcastle, sőt, a csereként pályára küldött Jonjo Shelvey például kevesebb mint 25 perc alatt két sárga lapot összegyűjtve ez kiállítást is összehozott hazai oldalon.

A 83. perctől emberelőnyben futballozó Tottenham azonban így sem, úgy sem tudott élni kínálkozó lehetőségeivel, sőt, az utolsó pillanatokban egy szerencsétlen Eric Dier megmozdulás – felszabadításként konkrétan térden fejelte magát az angol, onnan pedig a saját kapujába pattant a labda – a hosszabbítás kezdetére egy gólra zárkóztak a „szarkák” (2–3).

A szaúdi korszak hazai vereséggel kezdődött Newcastle-ban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ

Newcastle United–Tottenham Hotspur 2–3
(C. Wilson 2., Dier 89. – öngól, ill. Ndombele 17., Kane 22., Szon Hung Min 45+3.)
KORÁBBAN
Everton–West Ham United 0–1 (Ogbonna 74.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Brentford–Chelsea 0–1
(Chilwell 45.)
Aston Villa–Wolverhampton 2–3
(Ings 48., McGinn 69., ill. Saiss 80., Coady 86., Neves 90+5.)
Leicester City–Manchester United 4–2 (Tielemans 31., Soyuncu 78., Vardy 83., Daka 90+1., ill. Greenwood 19., Rashford 82.)
Manchester City–Burnley 2–0 (B. Silva 12., De Bruyne 70.)
Norwich City–Brighton 0–0
Southampton–Leeds United 1–0 (Broja 53.)

Watford–Liverpool 0–5 (Mané 9., Firmino 37., 52., 90+1., Szalah 54.)