PL: a tartalékos Liverpool a 94. percben döntött Burnleyben

2018.01.01. 17:55
A meccs végén a Liverpool örülhetett (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójában a Liverpool drámai végjátékban nyert Burnleyben.

A meccs előtt az volt a kérdés, hogy a betonvédelem vagy a lehengerlő támadósor diadalát hozza az összecsapás, a Burnley ugyanis csupán 17 gólt kapott a szezon során, és a 21 meccsén csak 35 találat esett, míg a Liverpool már 48-at szerzett, és 72 gól esett a fellépésein.

Nos, egy óra játék után úgy tűnt, a gólaszály lesz a tartós, hiszen mindkét csapat egy-egy kapura tartó lövést tudott bemutatni, s a hálók egyszer sem rezdültek meg.

Ekkor rázta meg magát a 17 PL-gólnál járó Mohamed Szalah, valamint Philippe Coutinho nélküli vendégcsapat – amely a 72. percig Roberto Firminót is nélkülözte –, Alexander-Arnord jobb oldali beadása után Sadio Mané a büntetőterület határán befordult, majd a léc alá bombázott (0–1).

A hajrában nagy erőket mozgósított a házigazda, ez a 88. percben góllá is érett: bal oldali beadást követően a csereként beálló Vokes csúsztatta meg a labdát, majd a bevetődő Gudmundsson fejelt a kapuba (1–1).

Ő már a hetedik izlandi, aki a be tudta venni a Liverpool kapuját!

Amikor aztán már úgy tűnt, újabb pontokat veszít el a Mersey-parti csapat, a 94. percben itt is jött egy dupla fejes: egy felívelt szabadrúgás után Lovren csúsztatását Klavan stukkolta a kapuba, nyert a Liverpool (1–2)!

Ő az első észt futballista, aki PL-gólt szerzett, és milyen fontosat!

A legutóbbi öt tétmeccsén győzelem nélkül maradó Leicester City rossz sorozata a Huddersfield ellen megszakadt, a 3–0-s sikerben nagy szerepe volt a gólt és gólpasszt jegyző Rijad Mahreznek.

Az otthon hat meccs óta nyeretlen, ötször gólképtelen Newcastle vendégként a West Ham legyűrése után a Stoke Cityt is meg tudta verni Ayoze Pérez góljával (0–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ

HÉTFŐI MÉRKŐZÉSEK

Brighton & Hove Albion–AFC Bournemouth 2–2 (Knockaert 5., G. Murray 48., ill. Cook 33., C. Wilson 79.)
Burnley–Liverpool 1–2 (Gudmundsson 88., ill. Mané 61., Klavan 94.)
Leicester City–Huddersfield Town 3–0 (Mahrez 53., Szlimani 60., Albrighton 92.)
Stoke City–Newcastle United 0–1 (Ayoze Pérez 73.)
Everton–Manchester United 0–2 (Martial 57., Lingard 81.)

1. Manchester City 21 19 2 61–12 +49 59
2. Manchester United 22 14 5 3 45–16 +29 47
3. Chelsea 21 14 3 4 39–14 +25 45
4. Liverpool 22 12 8 2 50–25 +25 44