PL: a Swansea sorozatban harmadszor is megverte az MU-t

2015.08.30. 18:52
Bafétimbi Gomis a legutóbbi tíz PL-meccsén kilencszer talált be (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Swansea hazai pályán 0–1-ről fordítva 2–1-re legyőzte a Manchester Unitedet.

Nem a gólzáporokról szóltak a Manchester United szezonbeli bajnoki meccsei, hiszen az első három fordulóban csupán kettő esett a „vörös ördögök” meccsein, az együttes hálója pedig eddig érinthetetlennek bizonyult.

Ezek után kevésbé meglepő, hogy az első játékrész gól nélkül telt el, az már inkább, hogy a második félidőre alaposan felpörögtek a csapatok, és már a harmadik percben megrezdült a háló: Luke Shaw bal oldali elfutása után a centerezés Rooneynak pontatlan lett, nem úgy a hosszún érkező Matának, aki közelről a kapuba talált (0–1).

Sokáig nem tartott a vendégek öröme, egyórányi játék után ugyanis labdát szereztek a hazaiak, a kontratámadás végén pedig Sigurdsson jobb oldali beadását André Ayew 10 méterről, a levegőben úszva a földre bólintotta, ahonnan a kapu jobb oldalába vágódott a labda (1–1). A nyáron a Marseille-től ingyen érkező ghánai válogatott támadó jól rajtolt a PL-ben, hiszen az együttes második hazai meccsén is a kapuba talált.

Sőt percekkel később már a Swansea vezetett, egy újabb gyors ellentámadás során Bafétimbi Gomis kapott jó labdát a 16-oson belül Ayewtől, majd kapásból a rövid alsóba lőtt, Sergio Romero csak hozzáérni tudott (2–1). Gomis nagyszerű formába lendült az elmúlt időszakban, a legutóbbi tíz PL-meccsén kilencszer volt eredményes.

A Swansea sorozatban harmadik alkalommal is legyőzte a Manchester Unitedet, ráadásul harmadszor is 2–1-re.