PL: A. Sánchez háromszor betalált és adott egy gólpasszt, nyert az Arsenal

2016.12.03. 20:28
Alexis Sánchez kiváló formában futballozik (Fotók: Action Images)
Az Arsenal 5–1-re nyert a West Ham United otthonában a Premier League 14. fordulójában. A találkozón Alexis Sánchez három gólt lőtt, egyet pedig előkészített.

Az első találatra a 24. percig vártunk: egy labdaszerzés után Alexis Sánchez szépen kerülte meg ellenfelét, majd önzetlenül passzolt Mesut Özilhez, akinek közelről csak az üres kapuba kellett belsőznie a labdát. Sikerült. 0–1

A német válogatott középpályás minden sorozatot figyelembe véve a nyolcadik gólját szerezte a szezonban. Ugyanannyinál tart, mint a teljes előző idényben.

A szünet utáni negyedóra kiegyenlített játékot hozott, ezután azonban már az Arsenal állt közelebb a második gól megszerzéséhez, mintsem a West Ham az egyenlítéshez.

A 69. percben például előbb Aaron Ramsey, majd Özil lőhetett közelről, de Darren Randolph mindkétszer nagyot hárított. Nem sokkal később azonban már az ír kapus sem tudta megakadályozni az újabb Arsenal-gólt.

A 72. percben Sánchez ismét megteremtette a helyzetet, ám ezúttal saját magának. A chilei csatár a kapunak háttal vette át a labdát, majd miután lerázta magáról a védőjét, a tizenhatoson belülre vezette a labdát. És jött a hab a tortán: éles szögből kilőtte a hosszú alsót. 0–2

A bombaformában futballozó Sánchez a 80. percben megszerezte az Arsenal harmadik gólját is. ezúttal a 16-os előteréből lőtt a jobb alsóba, végleg eldöntve ezzel a mérkőzést. 0–3

Az, hogy Andy Carroll a 83. percben közelről szépített, még arra sem volt elég, hogy elkezdjenek izgulni az „ágyús" hívek, Alex Oxlade-Chamberlain ugyanis szinte a középkezdésből visszaállította a háromgólos különbséget – egy távoli lövéssel. 1–4

De még nem volt vége! Ki más, mint Sánchez lépett ki a védők közül, majd ziccerben okosan aláemelt a labdának. A chilei mesterhármast szerzett – ez egyben azt is jelenti, hogy viheti haza a meccslabdát. 1–5

A mesterhármasa után vihette is haza a meccslabdát

A szezonban előretolt csatárt játszó Sánchez a legutóbbi 24 bajnokiján 23 gólban volt közvetlenül benne: 17-et ő maga szerzett, hatot pedig előkészített.

Arsene Wenger együttese győzelmével feljött a második helyre a tabellán, igaz, a holnap pályára lépő Liverpool visszaelőzheti még ebben a fordulóban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
West Ham United–Arsenal 1–5 (A. Carroll 83., ill. Özil 24., A. Sánchez 72., 80., 86., Oxlade-Chamberlain 84.)

KORÁBBAN
Crystal Palace–Southampton 3–0 (Benteke 33., 85., Tomkins 36.)
Stoke City–Burnley 2–0 (Walters 20., Muniesa 35.)
Sunderland–Leicester City 2–1 (Huth 64. – öngól, Defoe 77., ill. Okazaki 80.)
Tottenham Hotspur–Swansea City 5–0 (Kane 39. – tizenegyesből, 49., Szon Hung Min 45+1., Eriksen 70., 92.)
West Bromwich Albion–Watford 3–1 (J. Evans 16. Brunt 34., Phillips 91., ill. Kabasele 60.)
Manchester City–Chelsea 1–3 (G. Cahill 45. – öngól, ill. Diego Costa 60., Willian 70., E. Hazard 90.)

1. Chelsea 14 11 1 2 32–11 +21 34
2. Arsenal 14 9 4 1 33–14 +19 31
3. Liverpool 13 9 3 1 32–14 +18 30
4. Manchester City 14 9 3 2 30–15 +15 30
5. Tottenham 14 7 6 1 24–10 +14 27
6. West Bromwich Albion 14 5 5 4 20–17 +3 20
7. Manchester United 13 5 5 3 18–15 +3 20
8. Everton 13 5 4 4 16–15 +1 19