PL: a Manchester City 1999 óta nem látott tettet hajtott végre

2018.03.12. 22:54
David Silva duplájával nyert a Manchester City (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójának záró mérkőzésén az éllovas Manchester City David Silva duplájával 2–0-ra nyert a Stoke City otthonában.

A bajnokságot „kilométerekkel” vezető manchesteriek az utolsó előtti helyen álló Stoke-hoz látogattak, de figyelmeztető jel lehetett, hogy legutóbb az 1998–1999-es idényben tudták oda-vissza legyőzni mostani ellenfelüket – akkor még a harmadosztályban szerepeltek a felek!

No ezzel „nem törődve” manchesteriek rögvest a meccs elején megszerezték a vezetést, Raheem Sterling jobb oldali beadására David Silva érkezett tökéletes ütemben, közeli lövésébe már csak beleérni tudott a kapus (0–1).

A vendégek óriási fölényben játszottak az első félidőben 77 százalékban birtokolták a labdát – 458 passzt mutattak be –, hatszor lőttek kapura, ebből viszont csak kettő találta el azt, így nem tudták ekkor még növelni az előnyüket.

Sikerült viszont ez az 50. percben, amikor David Silva Gabriel Jesusszal játszott össze, majd a visszakapott labdát a kapu bal oldalába továbbította (0–2).

A listavezető támadásban maradt, sorra alakította ki a helyzeteket, bár az talán túlzás volt már, amikor Sterling az ötösön belül is meghúzott még egy cselt – nem is lett belőle gól.

A 78. percben érdekes helyzet játszódott le, egy játékvezetői labda után a vendégek voltak kellően erőszakosak, így ketten vezethették Butlandre a labdát, de Sterling sokadjára is az újabb cselt választotta – megint hiába.

Újabb gól már nem esett, a Manchester City így 2–0-ra nyert, és 19 év után ismét legyőzte oda-vissza a Stoke-ot.

A Manchester City háromszor annyi ideig birtokolta a labdát, mint ellenfele (Fotó: Premier League)