PL: a Man. City ellen nem sikerült a bravúr a West Hamnek

M. D.M. D.
2021.11.28. 17:09
Ilkay Gündogan (jobbra) juttatta előnyhöz a Manchester Cityt a West Ham ellen (Fotó: AFP)
A Manchester City 2–1-re megverte hazai pályán a West Ham Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Leicester City 4–2-re nyert otthon a Watford ellen, a Brentford 1–0-ra megverte az Evertont.

A West Ham United a regnáló bajnok vendégeként a megszerezhető 75 pontból csak öt pontot gyűjtött be a Premier League létezése óta (a 25 mérkőzéséből 22-t elveszített), s a Manchester City otthonában sem esélyesként lépett pályára, noha az ősszel hazai pályán már a Tottenhamet (1–0) és a Liverpoolt (3–2) is legyőzte az angol bajnokságban.

Az Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Joao Cancelo – Gündogan, Rodri, Bernardo Silva – Mahrez, Gabriel Jesus, Sterling (Fernandinho, 87.) összetételben pályára lépő Guardiola-legénység a 33. percben Ilkay Gündogan góljával szerezte meg a vezetést a szakadó hóban, s a szünetben úgy vezetett 1–0-ra, hogy 69 százalékban birtokolta a labdát és csak két kapura lövési kísérletig engedte eljutni David Moyes együttesét.

A szünet után a City labdabirtoklási fölénye megmaradt, de Mahrezék ekkor már kevesebb helyzetig jutottak el, ám amikor a végjátékban a West Ham bátrabb felfogásra váltott, akkor a hazaiak a csereként beálló Fernandinho jóvoltából végleg eldöntötték a meccset. A hosszabbításban Manuel Lanzini látványos góljával a londoni alakulat kozmetikázott az eredményen, de ez a találat már csak szépségtapaszt jelentett.

A jó formába lendülő City újra második a tabellán, és egy pontra felzárkózott a Manchester Uniteddel hazai pályán 1–1-es döntetlenre végző Chelsea-re.

A Leicester City 4–2-re nyert otthon az MU-t a múlt héten 4–1-re elpáholó Watford ellen. A hazaiaknál duplázott Jamie Vardy, aki a 30. életéve betöltése óta 93 gólt szerzett a PL-ben, ezzel beállította Ian Wright rekordját. Brendan Rodgers csapata hárommeccses bajnoki nyeretlenségi sorozatának vetett véget.

Ivan Toney tizenegyesével az újonc Brentford 1–0-ra legyőzte otthon az Evertont, amely már hét forduló óta nyeretlen (5 vereség és 2 döntetlen a mérlege ebben az időszakban), ami 2016 áprilisa óta a leghosszabb negatív sorozata a Premier League-ben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
Brentford–Everton 1–0
(Toney 24. – 11-esből)
Leicester City–Watford 4–2 (Maddison 16., Vardy 34., 42., Lookman 68., ill. J. King 30. – 11-esből, Dennis 61.)
Manchester City–West Ham United 2–1 (Gündogan 33., Fernandinho 90., ill. Lanzini 90+4.)
Burnley–Tottenham – elhalasztva
Chelsea–Manchester United 1–1 (Jorginho 69. – 11-esből, ill. Sancho 50.) – BŐVEBBEN ITT!

Szombati eredmények
Crystal Palace–Aston Villa 1–2
(Guéhi 90+5., ill. Targett 15., McGinn 86.)
Liverpool FC–Southampton 4–0 (Diogo Jota 2., 32., Thiago Alcantara 37., Van Dijk 52.)
Norwich City–Wolverhampton 0–0
Brighton–Leeds United 0–0
Arsenal–Newcastle United 2–0 (Saka 56., Gabriel Martinelli 66.)

1. Chelsea 13 9 3 1 31–5 +26 30
2. Manchester City 13 9 2 2 27–7 +20 29
3. Liverpool 13 8 4 1 39–11 +28 28
4. West Ham 13 7 2 4 24–16 +8 23
5. Arsenal 13 7 2 4 15–17 –2 23