PL: a Liverpool otthon 0–2-ről felállt, de kikapott a sereghajtótól

2017.01.21. 15:25
Llorente duplája kulcsfontosságú volt a Liverpool ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójában a Liverpool hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett a Swansea-tól. A „vörösök” Roberto Firmino duplájával ledolgozták kétgólos hátrányukat, ám a Swansea harmadik góljára nem tudtak válaszolni.

A Liverpool–Swansea találkozó első félidejében jóformán kaput eltaláló lövést sem láthattunk, nemhogy gólt. Fordulás után azonban rendkívül gyorsan felpörögtek az események, a második játékrészben tíz perc alatt három gól esett.

Óriási meglepetésre a sereghajtó Swansea két góllal elhúzott: Fernando Llorente előbb közelről pöckölt Simon Mignolet kapujába, majd Tom Carroll remek beadását követően pazarul fejelt a hazai hálóba. 0–2

Jürgen Klopp együttese szinte rögvest válaszolt: James Milner beadásából Roberto Firmino fejjel szépített. 1–2

Még a hajrá előtt a Pool egyenlített: Georginio Wijnaldum beívelését követően Firmino gyönyörűen lőtt ballal a kapuba, miután mellel maga elé tette a labdát. 2–2

A kétgólos előnyt elherdáló walesi csapat a végjátékban ritkán támadhatott, ám igyekezett maximálisan kihasználni lehetőségeit. A 74. percben Gylfi Sigurdsson elé került a labda, az izlandi pedig Mignolet mellett a bal alsóba lőtt. 2–3

A Liverpool nem tudta elkerülni a vereséget, így 2016. január 17. óta először kapott ki hazai bajnokin (akkor a Manchester Unitedtől 1–0-ra), sőt tavaly január 13. óta először fordult elő a PL-ben, hogy több mint két gólt kapott az Anfielden (akkor az Arsenal ellen 3–3).

A Swansea-nak úgy kellett ez a három pont, mint egy falat kenyér. Az új menedzser, Paul Clement irányításával először diadalmaskodott a walesi gárda.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ

Liverpool–Swansea City 2–3 (Firmino 55., 69., ill. F. Llorente 48., 52., Sigurdsson 74.)