PL: a Liverpool ismét egy gólt rúgott, és ismét nyert

2013.08.24. 20:20
Második győzelmét is megszerezte az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a Liverpool: a „vörösök" a második fordulóban az Aston Villa otthonában nyertek 1–0-ra. A mindent eldöntő találatot Daniel Sturridge szerezte szenzációs egyéni akció végén.

Daniel Sturridge remek góljával nyert a Pool az Aston Villa ellen (Fotó: Reuters)

Az Arsenalt legyőző, majd a Chelsea-t is megszorongató Aston Villa nagy reményekkel várhatta a Liverpool elleni hazai bajnokit. Ezzel szemben a birminghamiek messze elmaradtak az előző két meccsen nyújtott teljesítményüktől, a „vörösök" irányították a játékot.

A 21. percben gólra váltotta mezőnyfölényét a Liverpool: José Enrique hozta fel a labdát a bal oldalon, majd erőből középre vágta, ahol Pihlippe Coutinho nem ért hozzá, így lett jó Daniel Sturridge-nak, aki elfektette Brad Guzant, majd két Villa-védőt, és öt méterről a hálóba emelt. 0–1

A házigazdák alig-alig tudták munkára késztetni Simon Mignolet-t, akinek leginkább távoli lövéseknél kellett résen lennie, ám bravúrt nem kellett bemutatnia. Az első félidő végén Christian Bentekéről lemaradtak középen, aki egyből tüzelt is, ám a Pool nyáron igazolt kapusa hárított, így a szünetben egygólos liverpooli előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

NYERT AZ ARSENAL
Az Arsenal a Fulham otthonában győzött délután, a Stoke fordított a Crystal Palace ellen. ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

A Pool az első félidőben 339 sikeres passzt hajtott végre, amit ebben a szezonban másik 17 csapatnak 90 perc alatt sikerült. A Liverpool a fordulás után kicsit magára húzta ellenfelét, ám az Aston Villa távoli lövései nem okoztak túl nagy veszélyt. A birminghamiek egyre többet kísérleteztek, Bentekének volt egy jó fejese és Agbonlahornak egy kapáslövése, ám egyik sem talált kaput.

A hajrában is jól védekezett a Liverpool, a 86. percben Benteke bivalyerős lövését Mignolet nagy bravúrral tolta ki. Ezen a meccsen semmi sem jött össze a Villának, amely így a Liverpool elleni mérkőzésen is pont nélkül maradt. A „vörösök" második győzelmüket aratták, a nyitó fordulóban a Stoke Cityt győzték le, szintén 1–0-ra.