PL: a Leicester-csoda folytatódik – már öt pont az előny

2016.03.05. 20:32
Mahrezt éltetik a társak, a vendég szurkolók és a labdarúgó-társadalom... (Fotó: Action Images)
A listavezető Leicester City idegenben 1–0-ra legyőzte a Watfordot a Premier League 29. fordulójában. Claudio Ranieri csapata már öt ponttal vezet a második Tottenham előtt.

Az első félidőben jól tartotta magát a Watford, gyakorlatilag kiegyenlített mérkőzést láthattunk. A Leicester persze nem hajtotta agyon magát, kapóra jött a csapatnak, hogy a nap korábbi szakaszában az üldöző Tottenham, Arsenal páros döntetlent játszott egymással.

Meg amúgy is, a Leicester joggal bízhatott a szünet utáni teljesítményében, hisz Claudio Ranieri csapata a szezonban már harmincegy gólt szerzett a PL-ben a második félidő(k)ben. E tekintetben is a legjobbak ebben a szezonban.

Az 56. percben pedig meglett a 32. találat is: Rijad Mahrez a 16-os vonalától tökéletesen tekerte a labdát a kapu jobb oldalába. Mahrez 15 gólt szerzett ebben a Premier League-szezonban – tizenegyszer idegenben talált be. Az algériai játékos gólja később kiderült, győzelmet ért.

A Leicester-csoda tovább folytatódik: a City előnye már öt pont a második Tottenham és nyolc a harmadik Arsenal előtt. Az egy meccsel kevesebbet játszó Manchester City pedig tíz pontra van a fogadóirodák első számú esélyesétől.

Mahrez gólja

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

Watford–Leicester City 0–1 (Mahrez 56.)

KORÁBBAN
Manchester City–Aston Villa 4–0 (Y. Touré 48., Agüero 50., 60., Sterling 66.)
Newcastle United–AFC Bournemouth 1–3 (A. Pérez 80., ill. Taylor 28. – öngól, King 70., Daniels 92.)
Swansea City–Norwich City 1–0 (Sigurdsson 61.)
Chelsea–Stoke City 1–1 (B. Traoré, ill. M. Diouf)
Southampton–Sunderland 1–1 (Van Dijk 93., ill. Defoe 85.)
Everton–West Ham United 2–3 (Lukaku 13., Lennon 56., ill. Antonio 78., Sakho 81., Payet 90.)
Tottenham Hotspur–Arsenal 2–2 (Alderweireld 60., Kane 62., ill. Ramsey 39., A. Sánchez 76.)

1. Leicester City 29 17 9 3 52–31 +21 60
2. Tottenham 29 15 10 4 51–24 +27 55
3. Arsenal 29 15 7 7 46–30 +16 52
4. Manchester City 28 15 5 8 52–31 +21 50
5. West Ham 29 13 10 6 45–33 +12 49
6. Manchester United 28 13 8 7 37–26 +11 47
7. Stoke City 29 12 7 10 31–34 –3 43
8. Southampton 29 11 8 10 36–29 +7 41