PL: a fejes gólok királya ismét lecsapott; gólözön Liverpoolban

2021.10.23. 18:07
Joshua King triplázott a Goodison Parkban (Fotó: AFP)
Az Everton teljesen szétesett a Watford elleni hajrában: a vendégek az utolsó negyedórában négyszer is betaláltak, és 5–2-re legyőzték a liverpooliakat az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának szombati mérkőzésén.

Korai gólváltás után a második félidőben ismét előnybe került az Everton a Watford ellen, utóbbi azonban a hajrára tartogatta az ütőkártyáit: a vendégek a három gólig jutó Joshua King vezérletével – a norvég válogatott támadó 29 góltalan bajnoki után talált be ismét – 5–2-re kiütötték ellenfelüket.

Továbbra is nyeretlen a Newcastle United, amely a Crystal Palace óriási mezőnyfölénye ellenére legalább egy pontot elvitt a Selhurst Parkból. A londoniak Christian Benteke találatával szereztek vezetést – a belga támadó a 2012–2013-as idénykezdet óta a 33. fejes gólját jegyezte, többet bármely másik játékosnál –, de nem sokkal később Callum Wilson egalizált (1–1). Benteke a hajrában ismét fejelt egy gólt, ezt azonban szabálytalanság címén a VAR használata után érvénytelenítették.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ

Crystal Palace–Newcastle 1–1 (Benteke 56., ill. C. Wilson 65.)
Everton–Watford 2–5 (T. Davies 3., Richarlison 63., ill. J. King 13., 80., 87., Kucka 78., Dennis 90+1.)
Leeds United–Wolverhampton 1–1 (Rodrigo 90+3. – 11-esből, ill. Hvang Hi Csan 10.)
Southampton–Burnley 2–2 (Livramento 41., Broja 50., ill. Cornet 13., 57.)
Később
18.30: Brighton–Manchester City (Tv: Digi Sport1)
Vasárnap
15.00: Brentford–Leicester
15.00: West Ham United–Tottenham (Tv: Digi Sport1)
17.30: Manchester United–Liverpool (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
Korábban

Chelsea–Norwich City 7–0 (Mount 8., 85., 90+1. – a másodikat 11-esből, Hudson-Odoi 18., R. James 42., Chilwell 57., Aarons 62. – öngól)
Kiállítva: Gibson (Norwich, 65.)

Péntek
Arsenal–Aston Villa 3–1 (Partey 23., Aubameyang 45+6., Smith Rowe 56., ill. J. Ramsey 82.)

1. Chelsea 9 7 1 1 23–3 +20 22
2. Liverpool 8 5 3 22–6 +16 18
3. Manchester City 8 5 2 1 16–3 +13 17
4. Brighton & Hove Albion 8 4 3 1 8–5 +3 15
5. Tottenham 8 5 3 9–12 –3 15
6. Manchester United 8 4 2 2 16–10 +6 14
7. West Ham 8 4 2 2 15–10 +5 14
8. Everton 9 4 2 3 15–14 +1 14