PL: a Chelsea nyerte ezt a londoni rangadót is

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.09.19. 19:23
Ebből gól lesz... (Fotó: AFP)
A Premier League 5. fordulójának nagy londoni derbijét a Chelsea nyerte a Tottenham ellen idegenben, 3–0-ra.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Chelsea 0–3
(Thiago Silva 49., Kanté 57., Rüdiger 90+3.)

Megemlékeztek a mérkőzés előtt a két klub közös ikonjáról, Jimmy Greavesről, az egykori remek futballistáról, aki góljairól és mesés fizetéséről volt közismert, Olaszországban heti 140, a Chelsea-nél előtte télen heti nyolc, nyáron heti hét font volt a kezdő fizetése; igaz, akkor a legjobb angliai spílerek sem kerestek 1700 fontnál többet éves szinten. Sokat változott a világ azóta, a futballé meg különösen, a Chelsea például esélyesebb volt a Tottenhamnél idegenben is.

Felépült a sérüléséből a hazaiaknál Szon Hung Min, lejárt Cristian Romero, Davinson Sánchez és Giovani Lo Celso karanténja, a vendégeknél kidőlt a sorból Édouard Mendy, akit Kepa helyettesített. Kai Havertz, majd Mason Mount is pocsékul találta el a labdát a tizenhatoson belül, ezt követően elképesztő ütemű és iramú mezőnyjáték után Szon közeli lövését fogta Kepa, de az első félidő hajrájában a legtöbb izgalmat Tanguy Ndombélé rakoncátlankodó kontaktlencséje okozta.

Beállt a szünetben a vendégekhez a kisebb sérüléssel bajlódó N'Golo Kanté, és szerencsét hozott a csapatának, bár az első gólt nem ő szerezte, hanem a 36 éves, végig remekül és nagy kedvvel futballozó Thiago Silva.

Ezzel a brazil védő lett az előző után a mostani idény legidősebb gólszerzője is a PL-ben, de még nem ő a Chelsea korrekordere.

A gólpasszt Marcos Alonso adta, aki Thiago Silva találata előtt és után is kihagyott egy gólhelyzetet, N'Golo Kanté már sokkal szerencsésebb volt, mert lövése a bal alsó sarokba pattant Eric Dierről.

Harry Kane próbálkozását magabiztosan fogta vetődve Kepa a jobb sarok előtt, majd szépen mozdult ki egy beadásra – ám belesérült a mozdulatba, majdnem le kellett őt cserélni. Thiago Silva kis híján duplázott a hajrára fordulva, ám Hugo Lloris szépen védett.

Timo Werner kihagyott két nagy ziccert, Romelu Lukaku közelről a kapust találta el, mert minden azért nem papsajt a Chelsea-nél sem, a vendégdrukkerek mégis önfeledten froclizhatták a Hotspur-híveket.

Főleg, hogy Mateo Kovacic nagy helyzete ugyan kimaradt, de a ráadásban betalált Antonio Rüdiger is.

Sorozatban a hatodik londoni derbijét nyerte meg a Chelsea, ez klubrekord, sorozatban harmadszor nyert a Tottenham otthonában, míg a Tottenham egyetlen másik csapattól sem kapott annyi gólt (106) a PL-ben, mint a „kékektől”.

Nem mellesleg úgy tudott nyerni a Chelsea, hogy Saúl, Ben Chilwell, Hakim Zijes és Reece James végig a kispadon ücsörgött…

Pénteken

Newcastle United–Leeds United 1–1 (Saint-Maximin 44., ill. Raphinha 13.)

Szombaton
Wolverhampton Wanderers–Brentford 0–2 (Toney 28. – 11-esből, Mbeumo 34.)
Burnley–Arsenal 0–1 (Ödegaard 30.)
Liverpool–Crystal Palace 3–0 (Mané 43., Szalah 78., N. Keita 89.)
Manchester City–Southampton 0–0
Norwich–Watford 1–3 (Pukki 35., ill. Dennis 17., I. Sarr 63., 80.)

Aston Villa–Everton 3–0
(Cash 66., Digne 69. – öngól, Bailey 75.)

Vasárnap

Brighton & Hove Albion–Leicester City 2–1 (Maupay 35. – 11-esből, Welbeck 50., ill. Vardy 61.)
West Ham United–Manchester United 1–2 (Benrahma 30., ill. C. Ronaldo 35., Lingard 89.)