PL: a 90. percben jött a dráma – kapufa, léc, majd győztes gól

2018.11.10. 15:34
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában a kiesés elől menekülő Cardiff City hazai pályán hátrányból 2–1-re legyőzte a Brighton & Hove Albiont, egy 90. perces góllal. A meccs krónikájához tartozik, hogy a vendégek csaknem egy órát emberhátrányban játszottak.

A vendégek hamar megszerezték a vezetést, March bal oldali szabadrúgása után a hosszún Dunk fejelt a kapu jobb oldalába (0–1).

Dunk a 13. bajnoki gólját szerezte meg, ebből a 11.-et fejjel!

Az első fél óra végéhez érve Paterson közeli fejesével egyenlített a házigazda (1–1), majd nem sokkal később emberelőnybe került: a 34. percben Stephens csúszott rá ellenfelére, amiért egyből pirosat kapott.

Paterson jó formába lendült, a legutóbbi négy meccsén harmadszor volt eredményes, az előtte lévő 14-en csak egyszer sikerült ez neki.

A létszámfölény az utolsó percben, „tűzijátékban” érett góllá: egy ollózásnál még a kapufa mentett, majd a védelem blokkolt a léc segítségével, Bamba lökete azonban már utat talált a kapuba (2–1).

Ez a második alkalom, hogy Neil Warnock csapata a 90. percben szerez győztes gólt a PL-ben, 2006-ban Phil Jagielka döntötte el a Sheffield United Middlesbrough elleni meccsét.

Dunk fejelt a kapu jobb oldalába (0–1).