PL: a szezon meccse? A 95. percben döntött, 5–4-re nyert a Pool!

2016.01.23. 15:39
A Liverpool játékosai ötször találtak be, óriási mérkőzésen diadalmaskodtak (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában a Liverpool elképesztő mérkőzésen 5–4-re nyert a Norwich City otthonában, a győztes gólt Adam Lallana szerezte a 95. percben.

Jól kezdett a mérkőzésen a vendégcsapat, Roberto Firmino találatával megszerezte a vezetést, Milner nagyszerű labdája után lőtt a kapufa segítségével a hálóba (0–1).

A hazaiakat ez azonban egyáltalán nem törte meg, Mbokani sarkazós(!) góljával egyenlítettek, majd egy parádés akció végén Hoolahan zseniális passzából a korábbi evertonos Naismith lőtte ki a hosszú alsót (2–1).

Sőt! Az 54. percben már kettővel vezettek a hazaiak, miután Hoolahan büntetőjénél az irányt érezte ugyan Mignolet, de védeni nem tudott (3–1).

Jürgen Klopp arcáról az volt ekkor kiolvasható, hogy ő bárhol szívesebben lenne, mint ezen a meccsen, de rögvest visszajöttek a „vörösök” reményei, miután Henderson egyből felelt. A 63. percben Firmino egyenlített, Milner találata negyedórával a vége előtt pedig már liverpooli előnyt jelentett (3–4)!

És nem volt még vége! A 92. percben ugyanis Bassong 22 méteres lökete a bal alsóban kötött ki, úgy tűnt, hogy csak szerez egy pontot a házigazda (4–4).

De még ekkor sem volt vége! A Liverpool ment előre az újabb gólért, az erőfeszítéseket pedig siker koronázta, egy összevissza pattogó labdát végül Lallana terelt a bal felsőbe (4–5). Klopp pedig örömittasan rohanhatott ünnepelni a találatot és a győzelmet.

Ez a PL történetének negyedik 5–4-es mérkőzése, és a Norwich már másodszor bukott el ilyenen, 1994-ben a Southamptontól kapott ki ennyire.