PL: 57 éve nem látott Spurs-gólgyár – most a Watford bánta

2017.01.01. 16:20
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójában a Tottenham az egyaránt duplázó Harry Kane és Dele Alli vezérletével 4–1-re kiütötte a Watfordot.

A Southamptont kiütő, hárommeccses győzelmi szériában lévő Tottenham a mai találkozót is elsöprően kezdte, és bár Eriksen még nem talált kaput, Alli löketét pedig a léc hárította, a 27. percben csak megszerezte a vezetést:Trippier passza után Kane passzolt a beadásra váró Gomes mellette a rövid oldalon a hálóba (0–1).

Még fel sem ocsúdhattak a hazaiak, amikor már lerendezte a lényegi kérdéseket a Spurs, a 100. PL-meccsét játszó Kane Trippier jobb oldali beadása után mindenkit megelőzve talált a kapuba.

Ez már az 59. PL-gólja volt Kane-nek, pont ennyit szerzett az első 100 PL-meccsén Thierry Henry is.

Még a szünet előtt Dele Alli is kihasznált egy védelmi hibát, a rossz mentési kísérlet után a bal alsóba helyezett, majd rögvest fordulást követően duplázott (0–4).

Legutóbb 1960 októberében volt arra példa, hogy a Spurs egymást követő idegenbeli meccseken legalább négy gólig jusson – akkor háromszor is összejött ez a bravúr. A Tottenham legutóbbi két meccsén Alli négy gólt szerzett, Kane hármat.

A végén a szépítés azért összejött a Watfordnak, bár Lloris mindent megtett, hogy ne legyen gól, Kaboul már sikerrel járt (1–4).