PL: Kane betalált, a Tottenham kettővel nyert a Wolves ellen

CS. M.CS. M.
2021.05.16. 16:56
A 22. bajnoki gólját is megszerezte Harry Kane a 2020–2021-es évadban (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójának vasárnapi játéknapján a Tottenham Hotspur 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Wolverhamptont.

Az európai kupaindulást érő pozíciók eléréséért küzdő Tottenham végig mezőnyfölényben játszott a Wolvehampton ellen – a londoniak tízszer lőttek kapura az első félidőben, a második játékrészben pedig még ezt is felülmúlták.

A vezetést Harry Kane szerezte meg a Spursnek: Pierre-Emile Höjbjerg-passzt követően került ziccerbe, s nem hibázott. A Tottenham második gólját a korábban gólpasszt adóHöjbjerg szerezte – a kapusról kipattanó labdát juttatta a kapuba. 2–0

Harry Kane gólja

Nyert a Spurs, s jelenleg 59 ponttal áll a hatodik helyen. A BL-indulást érő negyedik pozíciótól öt pontra van a londoni együttes.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ

Tottenham–Wolverhampton 2–0 (Kane 45., Höjbjerg 62.)
KÉSŐBB
17.30: West Bromwich Albion–Liverpool (Tv: Digi Sport1)
20.00: Everton–Sheffield United

KORÁBBAN
Crystal Palace–Aston Villa 3–2 (Benteke 32., Zaha 75., T. Mitchell 84., ill. McGinn 17., El Ghazi 34.)
Burnley–Leeds United 0–4 (Klich 44., Harrison 60., Rodrigo 77., 79.)
Southampton–Fulham 3–1
(C. Adams 27., Tella 60., Walcott 82., ill. F. Carvalho 75.)
Brighton–West Ham United 1–1 (Wellbeck 84., ill. Benrahma 87.)

Newcastle United–Manchester City 3–4 (Krafth 25., Joelinton 45+6. – 11-esből, Willock 63., ill. Ferran Torres 42., 64., 66., Cancelo 39.)
Manchester United–Leicester 1–2 (Greenwood 15., ill. L. Thomas 10., Söyüncü 66.)
Chelsea–Arsenal 0–1