Felkészülés: Ibra-olló, Rooney-dupla, az MU ötig jutott

2016.07.30. 21:27
Zlatan Ibrahimovic ollózós góllal nyitott a Manchester United színeiben (Fotó: Twitter)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Manchester United felkészülési mérkőzésen 5–2-re legyőzte a török Galatasarayt Göteborgban.

Parádésan indította manchesteri karrierjét Zlatan Ibrahimovic: a PSG-t elhagyó svéd támadó Valencia jobb oldali beadását követően ollózva szerzett gólt – a 4. percben (1–0).

A török csapat nem tört meg a kapott góltól, és a játékrész derekához érve Sneijder jobb oldali szabadrúgása után Sinan Gümüs csúsztatásával egyenlített, sőt a játékrész hajrájában már a vezetést is átvette: Bruma kényszerítő után 16 méterről a kapu bal oldalába tekert (1–2).

A szünet után aztán beindult az angol henger, Rooney előbb Valencia jobb oldali beadásából, majd büntetőből is eredményes volt, ismét az MU-nál volt az előny, és még mindig csak az 58. percben jártunk (3–2).

Ezzel azonban nem volt vége: Valencia kiosztotta a harmadik gólpasszát is, ezúttal beívelése után Fellaini fejelt a bal felsőbe, mielőtt Mata gyönyörű labdaátvétele után a visszakapott labdát közelről a kapuba pofozta (5–2).

José Mourinho együttese így a Dortmundtól elszenvedett háromgólos vereség után három találattal nyerni tudott.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MANCHESTER UNITED (angol)–GALATASARAY (török) 5–2 (1–2)
Göteborg

MU: De Gea (Romero, 68.) – Valencia (Mata, 68.), Bailly (Rojo, 68.), Blind (P. Jones, 68.) Shaw (Darmian, 67.) – Schneiderlin (Carrick, a szünetben.), Herrera (Fellaini, a szünetben) – Mhitarjan (Lingard, a szünetben), Rooney (Depay, 68.), Martial (Young, a szünetben) – Ibrahimovic (Rashford, a szünetben),
Gólszerző: Ibrahimovic (4.), Rooney (55., 58. – a másodikat 11-esből), Fellaini (62.), Mata (75.), ill. Sinan Gümüs (22.), Bruma (41.)