MU: Cavani 35 méterről lőtt gólt a Fulham ellen – videó

2021.05.18. 19:57
A Manchester United futballistája, Edinson Cavani óriási gólt lőtt a Fulham ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában!

A Premier League 37. fordulójában a tabella második helyezettje, a Manchester United hazai pályán fogadta az élvonaltól már biztosan búcsúzó Fulhamet, és nem akárhogy szerezte meg az első gólt!

David de Gea remekül indította Edinson Cavanit, az uruguayi észrevette, hogy Alphonse Areola kint áll a kapujából, s úgy döntött, 35 méterről rálövi a labdát – helyesen cselekedett, hiába nyújtózkodott a francia, tehetetlen volt már.

Volt miért örülnie Cavaninak (Fotó: AFP)

Cavani a 10. gólját lőtte az idényben, és ezzel (Teddy Sheringham és Zlatan Ibrahimovic mellett) ő a manchesteriek harmadik olyan játékosa, aki 33 éves kora után ennyi találatot szerzett egy Premier League-kiírásban.

Ami De Geát illeti: ő az MU negyedik kapusa, aki gólpasszt adott a ligában –Peter Schmeichel neve mellé három, Tim Howard és Edwin van der Sar neve mellé egyaránt egy assziszt fűződik.

Hiába Cavani csodagólja, az MU-nak végül be kellett érnie az egy ponttal, mivel Joe Bryant a 76. percben egyenlített; 1–1 lett a vége.