Tovább reménykedhet az El-szereplésben az MU

2014.05.06. 20:45
A hajrára beszállt a hazaiak játékos-menedzsere is (Fotó: Reuters)
Győzelemmel búcsúzott az Old Traffordtól Nemanja Vidics, és Ryan Giggs is alighanem utoljára lépett pályára tétmérkőzésen a stadionban: a Manchester United 3–1-re legyőzte odahaza a 34. fordulóból bepótolt bajnokin a Hull Cityt. A mérkőzés hőse a 18 éves angol támadó, a debütáns James Wilson volt, aki duplázni tudott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
A 34. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Manchester United–Hull City 3
–1 (Wilson 31., 61., Van Persie 86., ill. Fryatt 63.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

„Góllal, lehetőleg győztes góllal" – válaszolt a Manchester United játékos-menedzsere, Ryan Giggs arra a kérdésre, hogy hogyan szeretne labdarúgóként (vélhetően) elbúcsúzni az Old Traffordtól a Hull City elleni bajnokin. Nos, a walesi mester sem magát, sem a nyáron a csapatot elhagyó, manchesteri szurkolóitól szintén most búcsú intő Nemanja Vidicset nem nevezte a kezdőbe, a szerb védő viszont hamar beállhatott Phil Jones sérülése miatt. Sok érdekesség nem történt az első fél órába egy elmaradt hazai 11-esen kívül, aztán a 31. percben az újonc támadó, James Wilson a kapuba vágta Marouane Fellaini lefejelt labdáját, megszerezve a vezetést az MU-nak, egyben elindítva saját magát a sztárság felé. 1–0!

És ezzel véget is értek az említésre méltó események az első játékrészben.

Jobban csipkedte magát a pihenő után a hazai csapat, Adnan Januzaj sokadik remek előkészítése és Fellaini kihagyott ziccere után ismét James Wilson volt a lehető legjobb helyen: 2–0!

Nem sokkal később elhagyta a 18 éves angol a gyepet, Robin van Persie váltotta, de ekkorra már szépített a Hull, szinte azonnal a gól után a szünetben beállt Matty Fryatt kilőtte a bal alsót, jóval a 16-os elől. 2–1!

Elindult nemsokára melegíteni Giggs is, és be is szállt a hajrá előtt a walesi, a húszesztendős honfitárs, a PL-tűzkeresztségen most áteső Tom Lawrence helyére.

RYAN GIGGS BECSERÉLI RYAN GIGGS-ET

Nem hiába lépett pályára, előkészített egy gólt a végül saját kipattanóját a kapuba vágó Robin van Persie-nek (3–1), majd a 90. percben éppen csak ki tudta szedni szabadrúgását a vendége kapusa.

Akár búcsú, akár nem (bár az előbbi a valószínűbb), még mindig nem lóg ki a PL-ből Giggs, és menedzserként is egyre tapasztaltabb, ráadásul győzelmével tovább reménykedhet az Európa-liga szereplésben az MU.