Liverpool: rasszista vádak – vizsgálat indul a csatár miatt

2018.01.06. 09:05
Firminót és Holgate-et le kellett fogni (Fotó: AFP)
Az angol Labdarúgó-szövetség (FA) vizsgálatot indít a Liverpool–Everton kupamérkőzésen (2–1) történt incidens miatt. Állítólag Roberto Firmino, a Pool brazil támadója rasszista megjegyzéseket tett Mason Holgate-re, a kékek védőjére.

A két játékos a péntek esti derbi első félidejében kakaskodott egymással, miután Holgate a nézők közé lökte Firminót. A 26 esztendős brazil támadó felkapta a vizet, s nekirontott Holgate-nek. A középhátvéd eleinte nem reagált Firmino kiabálására, ám egyik pillanatról a másikra nála is elszakadt a cérna, s azonnal jelzett Robert Madley játékvezetőnek.

A két futballistát társaik fogták le.

Az Everton játékosai szerint Firmino rasszista jelzővel illette Holgate-et. Madley jelezte a negyedik játékvezetőnek, Jon Mossnak az esetet, majd a mérkőzést követően meghallgatta Holgate álláspontját.

Úgy tudni, Holgate vádja bekerült a játékvezetői jelentésbe, s az FA kivizsgálja az esetet.

A Liverpool egyik szóvivője elmondta, a klub és a játékosok együttműködnek a szövetséggel az ügy tisztázása érdekében.