Jorginho 11-esből javította hibáját, iksz a Chelsea–MU rangadón

D. Á.D. Á.
2021.11.28. 17:20
Jorginho tizenegyesből egyenlített (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójának rangadóján a Chelsea 1–1-es döntetlent játszott a Manchester Uniteddel.

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
CHELSEA–MANCHESTER UNITED 1–1 (0–0)

London, Stamford Bridge. Vezette: A. Taylor
CHELSEA:É. Mendy – Chalobah, Th. Silva, Rüdiger – James, Loftus-Cheek, Jorginho, M. Alonso (Pulisic, 77.) – Zijes, Hudson-Odoi (Mount, 77.) – Werner (R. Lukaku, 82.).Menedzser:Thomas Tuchel
MU: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Bailly, Alex Telles – McTominay, Matics, Fred – Rashford (Lingard, 77.), Bruno Fernandes (Van de Beek, 89.), Sancho (Cristiano Ronaldo, 64.). Menedzser: Michael Carrick
Gólszerző: Jorginho (69. – 11-esből), ill. Sancho (50.)

A mérkőzés elején egyértelműen látszott, hogy Michael Carrick a védekezésre fekteti a hangsúlyt. A Manchester United szinte egyáltalán nem jutott el a Chelsea kapujáig, hátul azonban nem volt annyi hiba, mint a Liverpool vagy a Manchester City ellen.

Thomas Tuchel együttese szokásosan a széleken vezette a támadásokat, James rengeteg középre adott labdával nehezítette az MU védők életét.

Az első félidőben Antonio Rüdiger járt legközelebb a gólhoz: a belső védő nagyjából huszonötről vállalta el, óriási bombáját De Gea tolta a felső lécre.

A második félidő elején Jorginho óriásit hibázott: az olasz egy kivágott labdát próbált meg átvenni, Jadon Sancho ellopta a zsugát, majd rávezethette Mendyre. Az angol szélső még Rashfordnak is passzolhatott volna, de egyedül is sikerült megoldania, higgadtan gurított a kapuba. 0–1

A Chelsea lendülete azonban nem tört meg, sorra jöttek a szögletek és a beadások. A sokadik ilyen szituációt már nem is sikerült levédekezni, Wan-Bissaka rúgta fel Thiago Silvát. A tizenegyeshez Jorginho állt oda, s higgadtan lőtt a jobb alsóba, De Gea a másik irányba mozdult. 1–1

A hátralévő időben is a hazaiak irányítottak, de mindkét csapat megnyerhette volna a meccset. A 88. percben Mendy egy nagyon rossz átadással hozta helyzetbe Fredet, aki a passz helyett megpróbálta átemelni a kapust – borzalmasan sikerült, a szenegálinak meg sem kellett mozdulni.

Végül a 97. percben Rüdigeré volt a meccslabda: a német védő a tizenhatoson belülről tüzelt kapásból, de nagyon fölé ment a kísérlete, így maradt az 1–1-es döntetlen.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK

Brentford–Everton 1–0
(Toney 24. – 11-esből)
Leicester City–Watford 4–2 (Maddison 16., Vardy 34., 42., Lookman 68., ill. J. King 30. – 11-esből, Dennis 61.)
Manchester City–West Ham United 2–1 (Gündogan 33., Fernandinho 90., ill. Lanzini 90+4.)
Burnley–Tottenham – elhalasztva

Szombati eredmények
Crystal Palace–Aston Villa 1–2
(Guéhi 90+5., ill. Targett 15., McGinn 86.)
Liverpool FC–Southampton 4–0 (Diogo Jota 2., 32., Thiago Alcantara 37., Van Dijk 52.)
Norwich City–Wolverhampton 0–0
Brighton–Leeds United 0–0
Arsenal–Newcastle United 2–0 (Saka 56., Gabriel Martinelli 66.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+8. perc: Vége a mérkőzésnek, maradt az 1–1-es döntetlen.

90+7. perc: Rüdigeré volt a meccslabda, de kihagyta! A védő a tizenhatoson belülről lőtt kapásból, nagyon fölé ment a labda.

90+6. perc: Előbb Jorginho, majd Bailly is kap egy sárga lapot.

90+3. perc: Tuchel megőrül, mert a partjelző nem intette be a lest Cristiano Ronaldo indulásánál – még az akció végén sem, helyette szöglettel jöhetett az MU. A német tréner egy sárg lapot kapott a kirohanásáért.

90+2. perc: Cristiano Ronaldo is kap egy sárga lapot.

89. perc: Lukaku készíti le a labdát Zijesnek, aki bődületes erővel bikázott – ezt McTominay bánta, akit telibe talált a marokkói.

88. perc: Fred mit csinált?! A Chelsea saját tizenhatosánál adta el a labdát, a brazil a passz helyett megpróbálta átemelni Mendyt. A kapusnak konkrétan meg sem kellett mozdulni…

84. perc: Loftus-Cheek fejelt, de jócskán fölé ment a kísérlete. Inkább vállal találta el a labdát, mint fejjel.

82. perc: Jön a Chelsea sztárcsatára is, Lukaku áll be Werner helyére.

80. perc: Újabb hosszú labda a Chelsea-nél, Zijes a jobb lába felé cselezett, lövését simán fogta De Gea.

79. perc: Megint nagy lehetőség adódott a Chelsea előtt! Werner már Lindelöföt lerázta magáról, s nagyjából 8 méterről lőhetett, de Wan-Bissaka most nagyszerűen érkezett menteni.

77. perc: Csere mindkét csapatnál: Lingard Rashford helyére jön az MU-nál, a Chelsea-nél Mount és Pulisic folytatja Hudson-Odoi és Alonso helyén.

76. perc: Fernandes először szépen lopott labdát, azonban kicsit hosszan tolta meg és csúnyán rácsúszott a keresztező Thiago Silvára. Anthony Taylor sárga lapot adott a portugálnak.

74. perc: Ezt is megéltük: szögletet végezhet el a Manchester United. Veszélyesen is jött be a labda, a kavarodás után Rüdiger szabadított fel.

72. perc: Nagyon támad a Chelsea, most Zijesnek volt esélye a gólszerzésre, de jobbal csúnyán fölé durrantott.

JORGINHO TIZENEGYESE

69. perc: Jorginho higgadtan bevágta, egyenlít a Chelsea! Az olasz megvárta, amíg De Gea elmozdult, majd visszarúgta a jobb alsóba. 1–1

67. perc: Egy újabb hazai szöglet után Wan-Bissaka rúgott oda Thiago Silvának, Anthony Taylor kis kivárás után a tizenegyespontra mutat! Jorgiho javíthatja hibáját.

64. perc: A gólszerző Sancho hagyja el a pályát, a helyén folytatja Cristiano Ronaldo.

63. perc: Rákapcsolt a Chelsea, James ismét beadással próbálkozott, de megint kivágták a vendégek. A szögletarány 10:0 a hazaiak javára.

62. perc: Cristiano Ronaldo készülődik az oldalvonalnál.

58. perc: Mit hagyott ki Werner?! Szögletből jöhetett a Chelsea, a német csatár teljesen üresen maradt a hosszún. Külsővel megpróbálta kilőni a jobb felsőt, de csúnyán mellé ment.

55. perc: Zijes adott remek passzt Loftus-Cheeknek, aki egyből Wernert keresné, de óriásit mentett a visszahúzódó MU-védő.

53. perc: James volt frusztrált, teljesen feleslegesen rúgott oda Rashfordnak.

SANCHO GÓLJA

50. perc: Hihetetlen: Jorginho óriási hibája után vezet a Manchester United! Az olasz középpályás egy kivágott labdát próbált meg átvenni, Sancho ellopta a zsugát, majd rávezethette Mendyre. Az angol szélső még Rashfordnak is passzolhatott volna, de egyedül is sikerült megoldania, higgadtan gurított a kapuba. 0–1

48. perc: Saját térfelén veszített labdát az MU, a visszatámadás után Werner lőtt kapura, de még időben jött a blokk a vendégektől.

46. perc: Jöhet a folytatás!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: A szögletből nem alakult ki nagy helyzet, Taylor le is fújta az első félidőt!

45+1. perc: James nagyon veszélyesen küldte középre a szabadrúgást: nem ért bele senki, de nagyon kellemetlenül pattant meg De Gea előtt, aki végül szögletre ütötte a labdát.

45. perc: McTominay húzta vissza Marcos Alonsót, Taylor játékvezető egy sárga lappal jutalmazza.

44. perc: Tizenegyest reklamálnak az MU játékosai: Fred a tizenhatoson belül osztott ki egy kötényt, majd földre esett Rüdiger szerelése után – egyértelműen rájátszott az esetre.

43. perc: McTominay veszélyes helyen szerzett volna labdát, Anthony Taylor szabálytalannak ítélte meg. A skót kicsit vergődik, még Rüdigernek is nekiment.

39. perc: Fred veszítette el a labdát a saját tizenhatosánál, Zjes belőtt labdája után James találta magát lövőhelyzetben: a gólerős szélső védő nem sokkal ugyan, de tévesztett.

36. perc: Bruno Fernandes egy elképesztően buta megoldást választott, szélről passzolt befelé a saját térfelén egyenesen Hudson-Odoinak. Az angol rávezette a védőkre, majd rá is szúrta, de De Gea ismét a helyén volt.

Az elmúlt percekben óriási nyomás alá helyezte a Chelsea a Manchester United védelmét, Carrick csapatának egyértelműen a gól elkerülése a cél. Azt egyelőre nehezen képzelhetjük el, hogy a vendégek komoly helyzetig jutnak el.

32. perc: Úgy néz ki, felébredt a Chelsea: most Werner indult befelé balról, lövésébe beleért az egyik vendég védő.

31. perc: Óriási bomba! Antonio Rüdiger nagyjából 25 méterről tüzelt, De Gea ujjheggyel még elérte, a labda végül a felső lécről kifelé vágódott. Fantasztikus futballjelenetet láthattunk!

26. perc: A széleken továbbra is bajban van a Manchester United, most James játszotta magát tisztára, beadására azonban nem érkezett senki.

22. perc: Wan-Bissaka borzalmas védekezésével zavarta meg Marcos Alonsót – James küldte középre a labdát, az MU jobbhátvédje pedig pont a spanyolnak fejelte a labdát, aki teljesen meglepődött és nem tudta átvenni azt.

21. perc: Megvan az első vendég kísérlet is a mérkőzésen: egy gyors kontrát követően Bruno Fernandes szánta el magát lövésre, de 30 méterről jócskán célt tévesztett.

19. perc: Teljesen betömörül a Manchester United, a Chelsea lazán passzolgat az ellenfél térfelén.

18. perc: A bal oldalon vezetett támadást a Chelsea: Hudson-Odoi gurított vissza Zijesnek, a marokkói állítás nélkül vette célba a hosszú felsőt, de kicsit elméretezte.

Ami a labdabirtoklást illeti, a Chelsea-nél 74 százalékban volt a zsuga 13 perc után.

12. perc: Jorginho kapásból indította volna a Bailly mögé befutó Wernert, De Gea nagyon szépen jött ki a kapuból, el is rúgta a labdát.

9. perc: James szabadrúgásból ívelt Rüdiger felé, a vendégeknek viszont sikerült felszabadítani.

8. perc: Az ellenfél térfelére sem nagyon tud átmenni az MU, Lindelöf rendszeresen eladja a labdát…

6. perc: A Chelsea egyelőre hosszú labdákkal hozná zavarba a Manchester United belső védőit, ezúttal Rüdiger küldte előre Wernernek, aki szabálytalanul szerezte meg a játékszert Lindelöffel szemben.

4. perc: Óriási ziccer maradt ki! Egy hosszú indítás után Marcos Alonso fejelte Hudson-Odoinak a labdát, aki két körülményes MU-védő között bújt ki, De Geának óriási bravúrt kellett bemutatni egy az egyben.

2. perc: Werner passzolt Hudson-Odoinak, szépen tisztázott Lindelöf. A bedobás után Zijes került helyzetbe, fordulásból lőtt kapura, De Gea szépen védett.

1. perc:Elindult a mérkőzés, a Chelsea indította útjára a labdát!

Michael Carrick nem tette a kezdőbe Cristiano Ronaldót a Chelsea ellen (Fotó: Getty Images)

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A Stamford Bridge készen áll…

A Chelsea parádés formában van, 12 Premier League-mérkőzésen 29 pontot szerzett, amivel vezeti a tabellát. Bár a Manchester City vasárnap délután legyőzte a West Ham United, Tuchel csapata egy győzelemmel ismét három ponttal vezetheti a tabellát.

A Juventus ellen 4–0-ra megnyert Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen Chilwellt és Kantét is le kellett cserélni – utóbbit még az első félidőben. Pénteken a Chelsea megerősítette, hogy az angol válogatott bekk részleges elülső keresztszalag-szakadást szenvedett, míg utóbbinak a térdével vannak gondjai.

Ami a Manchester Unitedet illeti, Cristiano Ronaldo csak a kispadon kezdi a mérkőzést, a csatársorban Marcus Rashford, Jadon Sancho és Bruno Fernandes nevét találhatjuk meg. Amennyiben a portugál klasszis pályára lépne és gólt szerezne, karrierje 800. találatát ünnepelné.

Michael Carrick a Villarreal elleni 2–0-s BL-siker után a Premier League-ben is bemutatkozhat a Manchester United (ideiglenes) menedzsereként. Ha minden igaz, a korábbi angol középpályás nem irányítja sokáig a „vörös ördögöket”: egybehangzó brit sajtóhírek szerint Ralf Rangnick és a Manchester United mindenben megállapodott egymással. A Sky Sports információ szerint az MU a Lokomotiv Moszkvával is megegyezett a német tréner szerződtetése ügyében.

„Sajnálatos módon egy kiváló edző érkezik Angliába, a Manchester Unitedhez. Ő rendkívül tapasztalt menedzser, aki két klubot is felépített a semmiből. Az MU játéka innentől szervezett lesz, ami nem jó hír a többi csapat számára” – jegyezte meg a Liverpool német menedzsere, Jürgen Klopp csapata pénteki sajtótájékoztatóján.