Jó második félidővel továbbjutott a Chelsea az FA-kupában

2014.01.05. 17:14
Obi Mikel góljával szerzett vezetést a Chelsea (Fotó: Reuters)
A Chelsea labdarúgócsapata érvényesítette a papírformát,  és 2–0-ra győzött a Derby County otthonában az angol FA-kupa harmadik fordulójában. Az élvonalbeli együttesnél John Obi Mikel és Oscar volt eredményes. Továbbjutott a Premier League sereghajtója, a Sunderland is.

A Schwarzer – Azpilicueta, Cahill, D. Luiz, A. Cole – Essien, Mikel – Ramires, Oscar, Willian – Eto'o összeállításban, 32 110 néző előtt kezdő Chelsea az első félidőben alig tudta veszélyeztetni a Derby kapuját, az első lehetőség Samuel Eto'o előtt adódott, ám kísérlete után kivágták a labdát a hazaiak. A legközelebb a gólszerzéshez Ramires járt, aki a félidő lefújása előtt kapufát lőtt, így a szünetben gól nélküli döntetlenre álltak a felek.

A 60. percben kezdtek éledezni igazán a csapatok (a Chelsea-nél Eden Hazard és Fernando Torres is beállt), a 66. percben meg is szerezte a vezetést José Mourinho együttese: Willian pazar bal oldali szabadrúgására John Obi Mikel robbant be és volt eredményes. A nigériai középpályás 300 tétmeccsen negyedik gólját szerezte a Chelsea színeiben, harmadik találata volt ez az FA-kupában. (0–1)

Öt perccel később megduplázta előnyét a Chelsea: Torres passzolt Oscarhoz, aki egy kis forgolódás után a tizenhatos előteréből lőtt, Lee Grant kapus pedig benézte, így gól lett. (0–2)

A hajrában két helyzete is volt a szépítésre a másodosztályú gárdának, ám egyiket sem sikerült gólra váltani, így a Chelsea bejutott a negyedik fordulóba, ahol a Stoke Cityvel találkozik.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Sunderland a harmadosztályú Carlisle legyőzésével feledtette gyengélkedését a Premier League-ben, a West Ham United hatalmas pofont kapott a Nottingham Foresttől.

A Liverpool az első félidőben nem tudta feltörni a harmadosztályú Oldham Athletic védelmét, a másodikban viszont igen. Az 54. percben Iago Aspas cselezte be magát a tizenhatoson belülre és lőtt a vendégek hálójába, megszerezve első gólját a Liverpool színeiben. (1–0)

A mérkőzés a 82. percben dőlt el, amikor Raheem Sterling lövésébe – mely mellé ment volna – beleért James Tarkowski, ezzel saját kapujába pattant a labda. A Liverpool győzelméhez kétség nem férhetett, bár az Oldham okozott nehéz pillanatokat Brendan Rodgers együttesének, mely kiharcolta a továbbjutást. (2–0)